kokoajan muka on niin innoissaan, kyllä ainaki timo pasmat meni sekaisin...
Satu näyttelee minkä kerkee, varmasti yrittää helin kaveriks...
Satu näyttelee minkä kerkee, varmasti yrittää helin kaveriks...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Satu meni täysin sekaisin kun tää uus tyttö tuli taloon..kamalasti höpöttää koko ajan jne..
Paniikki iski tosi selvästi, että nyt tuli
kilpailija..joka vie Timon:)
Kyllähän tämä uusi tyttö vaikuttaa siinä mielessä Timolle sopivalta, että on suunnilleen yhtä yksinkertaisen oloinen. Ulkonäöllisesti ei tosin samaa tasoa, koska on treenattu ja hyvännäköinen, toisin kuin Timppa.
ei miehistä/poijista, joka Timo on vielä, ja pitkään. Hänellä, siis Helillä on miehiä varmasti, joilla on jokataskussa tuo 50 000 euroa.
Joo niin oli, Satu hoki vaan koko ajan "mä oon niin fiiliksissä" ja hyppi kun harakka ympäri taloo. Moottoriturpa hakeutu heti Timoonsa kiinni kun Heli saapui, et tulis selväks kelle Timo "kuuluu". Ja sanohan Tiinakin että Satu on tosi mustasukkanen Timosta. Satu on niin hölmö ettei tajua ollenkaan millanen pelimies Timppa on!! Aika moni nainen kyllä tunnistaa tollaset p***llun vonkaajat mutta räpsy-Satu se vaan suunnittelee jo häitä.. Way to go, Timppa!
Miksi muuten naisia törkeästi kohteleva mies on "pelimies" mutta nainen esimerkiksi "horo" tai "lutka" heti jos miehiä on vähänkin useampi?
Ja miksi jopa vastuu törkeästi käyttäytyvän "pelimiehen" teoista siirtyy naiselle, joka on niin "tyhmä", ettei tajua asiaa? Eihän "horojen" teoistakaan miehiä syytetä.
Tasa-arvoon on vielä pitkä matka.