mikähän

jakohihnan vaihtoväli vanhaan -87 vuosimallin audi 80. Oon kuullu eri versioita 90000 120000 tuhanteen. Muistaakseni joku asentajakin sanoi volkkarin hihnan, joka siis audissa on, kestävän tuon 120000km, mut tiedä sitten.Kiitos vastauksista.
1192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

monet autovalmistajat ovat laskivat aikoinaan uuden auton hihnanvaihtoväliksi tuon 120 000, mutta käytäntö on osoitanut vaihtovälin olevan muuta.
80 000 on aikas yleinen. ..toisaalta hihnat kestävät hyvinkin 200 000, mutta se on tuollasen "teräskone" audin henkivakuutus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onpi kirjoitti:

jakohihnan vaihtoväli vanhaan -87 vuosimallin audi 80. Oon kuullu eri versioita 90000 120000 tuhanteen. Muistaakseni joku asentajakin sanoi volkkarin hihnan, joka siis audissa on, kestävän tuon 120000km, mut tiedä sitten.Kiitos vastauksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu