mondeo -97 nopeusmittari

Omistan bensamondeon 1.8 -97. Kun bensan varoitusvalo välähtää ja palaa 2-3 sek. niin samalla matka- ja nopeusmittari lakkaa toimimasta. Voi olla toimimatta minuutin tai 15. Samalla kun varoitusvalo palaa uudelleen alkaa mittari taas toimimaan. Useinmiten häiriö tulee tankkauksen jälkeen. Välillä monen kuukauden tauko häiriöissä.
1284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sama ongelma pari vuotta sitten ensin putsailtiin.

Seuraavaksi vaihdettiin lähes koko mittaristo.
Tuo pensavalokin paloi samoin. Ei se silloin mitenkään järjelliseltä tuntunut.

Maksaa hieman (minulla meni vaihtoauto takuuseen, koska ostin käytettynä) ja saa autoonsa 00000 km lukeman.
Ajaa hieman ja myy pois vähän ajettuna.
Ei sitä kukaan kauppias tajua heh, heh. Niin minä meinaan tehdä. Eikö ole 60tkm ajettu 2l Mondeo -97 kova peli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mittarivikako kirjoitti:

Omistan bensamondeon 1.8 -97. Kun bensan varoitusvalo välähtää ja palaa 2-3 sek. niin samalla matka- ja nopeusmittari lakkaa toimimasta. Voi olla toimimatta minuutin tai 15. Samalla kun varoitusvalo palaa uudelleen alkaa mittari taas toimimaan. Useinmiten häiriö tulee tankkauksen jälkeen. Välillä monen kuukauden tauko häiriöissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu