Millaista keliakiaan liittyvä särky (ja pahoinvointi) on?
Jos joku voisi kertoa näistä jutuista, niin olisin kiitollinen tiedosta.
Keliakiaan liittyvät säryt
2
1316
Vastaukset
- jalkapohjasäryt
Mulla särki vatsaa aamuyöstä, poltteli ja kivisti, usein vatsa oli myös kova kuin pallo, siihen heräsi. Päivällä taas syömisen jälkeen tuli tönkkö olo, ilman ulostuloa ei voinut estää yrittämälläkään, joskus oli myös pahoinvointia, vatsassa alkoi kiertää kuin oksennustaudissa kohta syömisen jälkeen.
Jalkapohjasäryt oli ikävämpiä. Ei tarvinnut kävellä kuin muutama sata metriä ja tuntui kuin koko jalkapohja oli hellänä kuin olisi vesirakkuloita täynnä (vaikkei mitään näkynyt) ja jos oli pakko olla paljon jalan päällä niin koko jalkaterää särki - sittenkin kun pääsi istumaan tai makuulle niin särky ei hellittänyt pitkään aikaan.
Muutama viikko gluteetinonta dieettiä ja nämä säryt olivat poissa.- Särkee_Paikkoja
Kiitos, kun kerroit vaivoista. Mulla on ollut samanlaisia vaivoja. Olen menossa huomenna lääkäriin tutkimuksiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-237286Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite935943Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1093977- 1293932
- 1631763
- 581608
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1311510- 381321
- 281301
- 451292