Rokotuksista?

Milloin koiralle annetaan rokotuksia?

Itselläni 8kk oleva koira, niin milloin seurv. rokotus?
3171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

teillä ole sitä koiran terveyskorttia johon ell. merkkaa kaikki rokotukset mitä koira on saanut?

Onko koiranne rokotettu normaalisti 12 ja 16 viikkoisena? Jos on niin nämä rokotukset ovat voimassa 1 vuoden jolloin ne pitää uusia, sen jälkeen rokotukset ovat voimassa 2 vuotta.

Poikkeuksena yllä olevasta on neloisrokote jonka kennelyskä on voimassa vain yhden vuoden. Ja jos koiraa käytetään luolametsästykseen, sen rabiesrokote on uusittava vuoden välein.

Muistahan madottaa koira viikkoa ennen rokotuksille menoa.

Äänestä

takia ihmiset eivät kysy eläinlääkäriltä milloin on seuraavat rokotukset? Ja googlesta löytyy aiheesta paljon tietoa...........

Äänestä

Rokotukset 12 vk, 16 vk, 1 vuosi ja sitten lääkärin antaman ohjeen mukaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rokotus_ kirjoitti:

Milloin koiralle annetaan rokotuksia?

Itselläni 8kk oleva koira, niin milloin seurv. rokotus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu