Kaapeliyhtiöiden tarjonta

tulisi muuttaa niin, että koko kanava tarjonnasta voi valita esim. 5-10 kanavaa hintaan x€/kk.

On ääliömäistä hankkia kanavapaketti, jossa on 1-3 kanavaa, jonka takia joutui ko. paketin hankkimaan.
Lopuista maksaa aivan turhaan.
1183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ja ehkä mahdollisuus tilata vaikka vain ne kanavat joissa on suomenkielinen tekstitys eräs vanhempi ihminen ei ymmärtänyt miksi täytyy tilata maksullisena kanavia joissa ei ole edes tekstitystä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ottaa pattiin ja pahasti kirjoitti:

tulisi muuttaa niin, että koko kanava tarjonnasta voi valita esim. 5-10 kanavaa hintaan x€/kk.

On ääliömäistä hankkia kanavapaketti, jossa on 1-3 kanavaa, jonka takia joutui ko. paketin hankkimaan.
Lopuista maksaa aivan turhaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu