Miten voisin edes kiinnostua tutustumaan keneenkään muuhun kun tiedän, että on olemassa joku sellainen kuin sinä? Ärsytit minua välittömästi enkä halunnut myöntää itselleni miksi. En tunne sinua mutta sen tietää kun tuntee... En saa sinua edelleenkään mielestäni, vaikka siitä on jo kuukausia kun nähtiin. Me tiesimme, että vain me tiesimme. Mutta näemmekö enää koskaan?! Kun ei ole mitään syytä ottaa yhteyttäkään.
Irti
Black Velvet
81102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
m vaiko n on alottaja ?
Kuin itse olisin kirjoittanut!
Itse olen n
naiselta miehelle, joka ei ikinään ajautuisi tällaiselle palstalle.
Muakin ärsytti yks ihan suunnattomasti.. Miten voikaan ärsyttää joku niin? Ärsyttää se vieläkin joskus ja kai se siks on niin ihastuttava.. vai onko se toisinpäin. Tekis mieli tivahtaa sille, et senkin ärsyttävä nulikka, tykkään susta!
En mäkään ole saanut sua mielestäni. Todella ärsyttävää. No, ehkä keksin hyvän syyn ja soitan sulle kysäkseni jotain ihan muuta. Olen meinaan juonitellut pienessä päässäni yhden hyvän asian, josta mukamas soittaisin sinulle. Se olisi tosi hauskaa!:)
Muistelen hymy huulilla niitä suloisen ärsyttäviä kohtaamisia. Koita nyt jaksella siellä...
tutulta. Suloisen ärsyttävän ihanan lämpimiä unia sulle. Kaipaan sua ihan älyttömästi ja täytyy kyllä tunnustaa, että suurin osa muistoista ei ole mitenkään ärsyttäviä ja ne ärsyttävät jututkin on kaikki olleet jotain sellaista, joita en ikinä vaihtaisi pois.
Mäkin olen kuumeisesti yrittänyt keksiä tikusta asiaa, että voisin soittaa sinulle. No, jospa mä joku päivä tupsahdan kylään... ;)
muistakin tulla
Niinhän se on, että merkittävät ihmiset herättävät hyvin voimakkaita tunteita. Hänellä oli muut suunnitelmat mielessään ja niin on minullakin, joten turhaa sitä on täällä vinkua, että olisiko pitänyt tehdä niin tai näin. Ei auta itku markkinoilla. Vähän on tietysti kaihomieli ja kaveri sanoi, että olen hieman surumielinen, mutta ei se nyt auta. Ja olen saanut toisaalta voimaa siitä, että selvisin tästä tuskallisesta elämänvaiheesta. En tullut pahemmin hulluksi tai jotain muuta älytöntä. n--->M