Rakennan ja meinasin ostaa

Corolla Verson, kunnes onneksi hokasin jotta Versollahan ei voi vetää (1.8 kone) 450 kilon jarrutonta kärryä eli 250 kg nettokuormaa. Täysin hyödytyn rakkine rakentajalle. Muuten erinomainen peli: täytyy ostaa sitten kun rakentaminen on ohi.
7716
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kun rakennus on valmis niin sitten pihalle sopiikin paremmin uusi premium-Toyota.

Äänestä

Uusi faceliftattu Touran 2,0 TDI:llä ja jaksaa vetää kuormaa.

Äänestä
  • Vein Versolla ruokapöydän ja 6 tuolia laatikoineen tuttavalleni, jonka piti lastata ne Touraniin. Tulos oli, ettei niitä saanut millään sopimaan siihen ja jouduin ajamaan 150 km:n ylimääräisen lenkin sen takia.

    Kyllä Touranissa oli ihmeellinen tavaratila: Takana pohja korkealla, sitten etuosassa 20 senttiä syvemmällä, jonka etupuolella penkit pystyssä JÄRKYTTÄVINE tukitankoineen.

    Jos mullakin olisi ollut Tourani niin olisin kyllä selvinnyt vähemmällä ajamisella.

    Äänestä

Muistaakseni voi vetää 450 kg:n jarrutonta kärryä ja 1300 kg:n jarrullista.

Äänestä
  • autolla jolla voi vetää peräti 450 kg jarrutonta massaa?! Ei hittoakaan....

    Kyllä sen tojonkin pitäisi pystyä vetämään sen 750 kg mitä saa ilman jarruja vetää.

    Noh, lelut on leluja ja autot on autoja!

    Äänestä

  • Mitä tekee kirjoitti:

    autolla jolla voi vetää peräti 450 kg jarrutonta massaa?! Ei hittoakaan....

    Kyllä sen tojonkin pitäisi pystyä vetämään sen 750 kg mitä saa ilman jarruja vetää.

    Noh, lelut on leluja ja autot on autoja!

    Eipä niitä taida paljoa autoja olla joilla saisi vetää yli 450kg

    Äänestä

  • old_profile_17073 kirjoitti:

    Eipä niitä taida paljoa autoja olla joilla saisi vetää yli 450kg

    Suurimmalla osalla pikkuautoistakin voi vetää yli 450kg:n jarrutonta perävaunua, jopa Yariksellakin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Miksi näin? kirjoitti:

Corolla Verson, kunnes onneksi hokasin jotta Versollahan ei voi vetää (1.8 kone) 450 kilon jarrutonta kärryä eli 250 kg nettokuormaa. Täysin hyödytyn rakkine rakentajalle. Muuten erinomainen peli: täytyy ostaa sitten kun rakentaminen on ohi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu