Ihan sairaan epistä. Jätkät soitteli Lapista tänne Suomussalmelle ja joivat kaljat ja nauroivat minulle, kun menin töihin. Mikä aika se tiistai on muka kaljoja juoda ja toiselle räkyttää. Hyvähän se on siellä kaukana nauraa ja käkättää. Tulisi nekin tänne töihin minua jelppaamaan eikä siellä vaan käkätellä niinkuin kätkäläiset. Heippa
Jätkät Lapissa vaan olutta juo
HerraSuolistokaasu
10803
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Käykö täällä muka joku töissäkin?
on hyvä ilmanvaihto...;)
...jos olisin Lapissa syksyn ruskaisilla
kiimaviikoilla kaljaa kittaamassa, soittaisin
tutuille ja vähän käkättäisin. Aahh...sitä
kateuden kihinää mikä kuuluisi työtätekevän
luurista.
Pitääpä lähtee minunkii sinne Lappiin joikhaamista opettelemaan, kunhan joskus saisin sen tiliin oikeuttavan työn.
perääsi jakamalla senkin homo-tiainen
Niinkö ottaa koville kavereittesi käkätys,
että naisihmistä nimittelet HOMOKSI?
Olisi syytä kuurata mäntysuovalla näitten
pikkujuippien suut!
Mitä tuli kirjoitettua, Etteikö naisissa ole homoja? OK heitähän kutsutaan Lespoiksi, mutta tietääkseni se on sama asia.
Aivan sama miksi nimittelet, ei tee haukku haavaa
minuun ainakaan.
Ihmettelen vain keskustelun saamaa käännettä;
joidenkin tyyppien kaljanjuonnista Lapissa->kehotukseen
perseen myymiseen homona?
Keskusteluissa tapahtuu käänteet aika äkäseen tahtiin joskus, että elä siitä välitä.
Kuuluu palstan henkeen.
Jatka vaan omaan tyyliisi naitu-neiti...
Levillä on meno päällä ja vaan paranee… JEEE!
Tiiättäkö mitä? Nooh, myö juomma parit taikajuomat ja kaljat ja toivotamma HerraSuolistokaasun ja Catcatit, nuo muikeat lappalaiset muorit kylään....voitaisiin vaikka käydä Tuluppion tiskossa siliäitä satasia juomassa ja kuuntelemssa Freukkreita....Toki HerraSuolistokaasu voisi tulla vaikka kuumailmapallolla kylään jos kaasua pyllyssä ja massussa riittää.