SeAMK, terveydenhoitaja

Alkavatko terveydenhoitajan opinnot Seinäjoen AMK:ssa aina keväisin, vai alkavatko ne joinain vuosina syksyisinkin? Olen tässä harkinnut vaihtoa nykyisestä koulustani Seinäjoelle, ja pohdin missä vaiheessa siirto olisi järkevin.
2566
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vuosina terkkariopinnot ovat alkaneet aina tammikuussa Seamk:ssa.

Äänestä

tammikuus alkaa, ja kuulemma kokoajan siirtohaku käynnissä, että hakemuksia voi lähettää milloin vain, näin sanottiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nihannan kirjoitti:

Alkavatko terveydenhoitajan opinnot Seinäjoen AMK:ssa aina keväisin, vai alkavatko ne joinain vuosina syksyisinkin? Olen tässä harkinnut vaihtoa nykyisestä koulustani Seinäjoelle, ja pohdin missä vaiheessa siirto olisi järkevin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu