cadillac fleetwood 5,7 vm92

oisko kellää tietoo

moikka!kiinnostais vähän kyseinen auto.auto on japanist tuotu ja ajettu 87000.eturenkaat oli kummatkin reunoist kulunu et oisko aurauskulmat vai jokku nivelet menny?onko cadillacin oma moottori vai jonkun muun? mahtaako olla vakeuksia saada kilpiin? ja mahtaako osia saada voipi olla kallis merkki? mitkä mahtaa olla suoritus arvot? kannattaako jättää vaan haaveeksi ja unohtaa?

9

1951

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tietoboxi GM USA

      Onko se se wanha laatikkomalli vai se uudempi korimalli? Ilmeisesti laatikkomalli koska uudempi malli tuli vasta 1993. Valmistaudu isoon bensankulutukseen(uudempi varsinkin Corveten LT1:sellä vie monta litraa vähemmän satasella,siinä kun on voimaa pitää kierrokset alhaalla koko ajan,tossa wanhemmassa on yli 100 hv vähemmän..Toisaalta LT1 Fleetwoodit maksaa omaisuuden). Ei Cadit ole kalliita merkkejä jos et Metroautoon vie huoltoon,jokainen jenkkiautohuolto osaa huoltaa niitä(samat osat tekniikassa kun V8 premiumChevyissä jne). Itse suhtautuisin skeptisesti autoon joka tuodaan japanista ja myydään puolet halvemmalla kuin todellinen myyntihinta kunnossa olevalle huolletulle pelille olisi.. Mutta miten vain.

      • kiitoksia vastaksesta.en oikee tiiä noist jenkeist mitää. ei oo vielä ollu mut tollannen rupes kiinnostaa.joo taitaa olla parempi unohtaa tuonti auto ja kattoo jotai suomi versioo.


    • Juhis 65

      Eiköhän siinä ole Chevyn 5,7 L kone.
      Tollanen ruiskukone vie siinä keskimäärin 13L/100 km. Jos pellit on kunnossa niin ehkä kannattaa ostaa. Noilla kilometreillä ei teknikka ole vasta kuin sisäänajettu.

    • Harrastaja.

      Ostitko Cadillacin? Jos ostit, niin miltä tuntuu?

      • en tehny kauppoja! oli kummatkin eturenkaat kulunu reunoist ja osa sähkötoiminnoist oli rikki et se haave toteutuu sit joskus ku osuu sopiva etee:). ja täytyy kattoo eka mihin suuntaa verotus kehittyy.


    • Coupedeville

      ... Cadillac löytyy nykyään minun tallista ja mittarissa on nyt 108600km... Kaikki toimii kuten uutena...

    • Coupedeville

      Ja mitä kulutukseen ja muuhun tulee niin edullinen auto pitää ja huoltaa...

      Kulutus on 9.1 - 21.7 litraa/100km

    • nhgf

      Lotina

    • tuuningamis

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      155
      2197
    2. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      136
      1245
    3. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      142
      1185
    4. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      75
      993
    5. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      991
    6. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      60
      916
    7. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      80
      751
    8. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      38
      737
    9. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      707
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      246
      678
    Aihe