ilmeisesti jakaa TurunSanomaa Postin autolla. Kirjosieponkadulla asun ja jäin hieman hämmästyneenäkin miettimän että millaisin motiivein lehtiä jakaa, kun pitää kello 4;40 aamulla vetää jollain, joko kädellä tai kättä pidemmällä, käytävässä kaiteen poikkipinnoja niin että syntyy tosi kamala ääni. Millainen ihminen tällainen on joka lehtiä jakaessaan haluaa herättää näin suurta huomiota että ainakin kaikki koirat ja herkkäuniset heräävät moiseen paukkeeseen, vai mikähän ääni siitä syntyy, kova on kuitenkin. Kokeilkaapa, ei ole mikään hiljainen ääni. Ja tämän teki vielä joka kerroksessa. Uskomatonta mutta totta!
Tuo huonoa mainosta Postille tällainen jakaja jolla ei ihan kaikki korvien välissä ole kunnossa, kun tällaista harrastaa kerrostaloissa aamuyöstä.
Mukavaa olisi kuulla onko kellään muulla huomioita tästä häiriköstä, vai nukkuvatko kaikki niin hyvin etteivät mitään kuule.
Lehdenjakaja
Piispanristillä
1
209
Vastaukset
- Pen is broken
Mä oon ihmetelly samaa!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2383286Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3592946Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,161970Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.781836Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e621759Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591642MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,121503- 1221456
Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S01380Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4681374