MILLAISIA KÄNNISSÄ?

Hissukka känniääliö

MITES TEIDÄN PERSOONA MUUTTUU KÄNNISSÄ?

Kännissä mä olen ylisosiaalinen ja liian kännissä idiootti. Tuli kaaduttua vessajonossa vaatepunkkaan ja ihmisten vaatteet lensi henkareilta. Sieltä mua sitten nostettiin kaikkien tuijottamana. Tulipa, vielä laulettua muiden mukana ollen se äänekkäin. Jutustelin umpia ja lampia..

Muistan vaan, kun sanoin yhdelle vanhemmalle opiskelijalle, et se on kivannäköinen ja sitten se sanoi huomanneensa mun tuijottaneen sitä. Nauha katkes, kun lähdin kotiinpäin.

Ei tässä muuten mitään, mutta kun pitäisi huomenna taas mennä luennolle ja selvinpäin mä olen sellainen hirmuhiljainen, ujo hissukka. Hyvä, kun uskallan miehiin edes katsekontaktia luoda. Pelottaa perkeleesti, jos kohtaan sen komistuksen:) En mä kyllä todellisuudessa tollasta pelimiestä halua.

No tää oli kyl viimeinen kerta, kun kittaan 10 alkoholi-annosta illassa, ainakaan, kun en ole kunnolla syönyt! Vähän karsee on olotila vieläkin. Sori tämä avautuminen, vituttaa ja hävettää niin paljon:( Huomenaamuna kävelen käytäviä taas pää maassa, epäsosiaalisena..

10

4689

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kävelet tavallisesti

      Kävelet ihan tavallisesti kuin ennenkin.

      Jos joku ottaa asian puheeksi, toteat vain, että tais mopo karata käsistä.

      Muistat lisäksi naulakon, mutta et sitä, mitä, sanoit tälle pojalle. Toteat vain, että humalassa tulee sanottua, mutta harvoin niitä muistat myöhemmin.

      Me ollaan kaikki kännissä mokattu, sanottu ja kaaduttu. Ja moni on lähtenyt väärään paikaan. Sinä sentään lähdit kotiin!

      • millanoora

        hyvin sanottu


    • ---------------------------...

      Kaikkihan sitä kännissä tietty mokailee, itse rupean kännissä ehdotteleen naisväelle kaikkee pervoa ja muutenkin lääppimään... tiedän että hyvin harva tuskin tykkää kun känniääliö tulee lääppiin ja ehdotteleen pillun nuolemista, oikeesti aika säälittävä taidan olla kun selvinpäin hyvä kun uskaltaa jollekkin puhua.

      • tulee usein liikajuomisesta

        Vaikka en ole mokannut paljoakaan. Vasta kotiin tultuani humalani on noussut liikaa, onneksi olen osannut ottaa vettä ja suolaista iltapalaa, joskus särkylääkettä, riisunut vaatteita oikein ja nätisti sänkyyn yöasu päällä tai alasti. Ja nukkunut pitkään iltapäivään asti. Helppo sanoa, kun olen yksineläjä. Silti moraalikrapula vaivaa usein, miksi otin liikaa? Miksi en uskaltanut silloin iltana/ yönä tehdä enempää mitä kaipasin? Saada elämänkumppani itselleni. Eipä taida olla häävi iskemiskeino jossain ravintolassa.


      • ujous lääke
        tulee usein liikajuomisesta kirjoitti:

        Vaikka en ole mokannut paljoakaan. Vasta kotiin tultuani humalani on noussut liikaa, onneksi olen osannut ottaa vettä ja suolaista iltapalaa, joskus särkylääkettä, riisunut vaatteita oikein ja nätisti sänkyyn yöasu päällä tai alasti. Ja nukkunut pitkään iltapäivään asti. Helppo sanoa, kun olen yksineläjä. Silti moraalikrapula vaivaa usein, miksi otin liikaa? Miksi en uskaltanut silloin iltana/ yönä tehdä enempää mitä kaipasin? Saada elämänkumppani itselleni. Eipä taida olla häävi iskemiskeino jossain ravintolassa.

        Tuohan toimii hyvin lääkkeenä ujouteen. Pitää ruveta kokeilemaan ihan joka päivä, jos silloin saan ihastuksenikin huomaamaan minut ja muutenkin olemaan cool. Harmi vaan kun olen 16v niin on vaikeata saada mitään alkoholia kaupoista ^^ Muuten ostaisin kyllä joka päivä.


      • 16v:n äiti
        ujous lääke kirjoitti:

        Tuohan toimii hyvin lääkkeenä ujouteen. Pitää ruveta kokeilemaan ihan joka päivä, jos silloin saan ihastuksenikin huomaamaan minut ja muutenkin olemaan cool. Harmi vaan kun olen 16v niin on vaikeata saada mitään alkoholia kaupoista ^^ Muuten ostaisin kyllä joka päivä.

        ei kannata opetella sellasta tapaa. Suvustani tiedän, että alkoholisteja riittää, ujouteen (ja muuhunkin) on viinaa kitattu lääkkeeksi ja koukkuun on jääty. Ja viinastahan isompi ongelma tulee kuin ujoudesta. Itsekin ikäni ujoudesta kärsineenä olen alkoholia kokeillut, mutta olen kait niin ujo, että ei se minuun juuri tehoa, hieman rentouttaa, mutta laulamaan se ei saa vaikka maksettaisiin. Eikä juuri puhumaankaan sen sujuvammin, on se kumma juttu. Siksi olen huomannut, että mieluummin parempi olla ilman, tai seuran vuoksi ottaa vain yksi kalja...


      • pave22
        ujous lääke kirjoitti:

        Tuohan toimii hyvin lääkkeenä ujouteen. Pitää ruveta kokeilemaan ihan joka päivä, jos silloin saan ihastuksenikin huomaamaan minut ja muutenkin olemaan cool. Harmi vaan kun olen 16v niin on vaikeata saada mitään alkoholia kaupoista ^^ Muuten ostaisin kyllä joka päivä.

        Kokemuksesta voin sanoa, että ei kannata missään nimessä käyttää alkoholia lääkkeenä ujouteen. Itse muutin pari kuukautta sitten uuteen kaupunkiin ja aloitin uuden koulun. En kuitenkaan uskaltanut tehdä tuttavuutta ihmisiin selvinpäin, vaan otin aina "rohkaisua" ja yleensä liiankin kanssa.

        Kännissä onnistuin sitten munaamaan itseni täydellisesti ja tekemään itsestäni täydellisen pellen. Kyllähän se jälkeenpäin ajateltuna aika typerän kuvan ihmisestä antaa, kun ensin baarissa riehuu kaatokännissä (haastaa riitaa, iskee naisia, yms.) ja seuraavana päivänä koulussa on taas ihan hiljaa. Sanonpa vaan, että selvinpäin on helvetin ikävää käydä selvittelemään kännissä tehtyjä hölmöilyjä ja puhdistamaan mainettaan. Itse olen tässä tilanteessa....


    • juoneena

      minunki persoonallisuus muuttuu. Ensin on hauskaa. Lopulla ei ehkä kenellänkään. Minusta tulee känniääliö joka ehdottelee seksiä kaikille. Jälestäpäin hävettää vitusti. Pahinta etten edes ite kaikkia muista. Tai muisti palautuu ajankans osittain. Tai muistan unenomaisia tekoja jotka sitten ovatki olleet oikeita. Nykysin en enää uskalla ottaa alkoholia kuin vähän. En halua alkoholisoitua tai sotkea enää lisää ihmissuhteitani viinan takia.

    • Isodooannzl

      Ei mitenkään. Paitsi että mulla sosiaalisten tilanteiden pelko vähenee ja ujous vähenee, alkoholi oikeissa määrissä rauhoittaa sekä muutun hieman puheliaammaksi. Mitään muuta en ole huomannut.

    • Anonyymi

      Ei se ujous mihkään katoa vaikka kuinka jois. mutta sen oon huomannu et jos tarpeeksi pienessä seurassa on saatan innostua hölöttämään jotakin ja sitten jo melkein toivoisin että joku muu katkaisisi jo sen puheensorinan.. sitä alkaa välil jännitää puhuessa ja sitten kun jännittää ja se puhe vielä sujuu, pölöttää lisää ja sit tunteeki kun punastus nousee kasvoille kun ei osaa lopettaa..xD ja monesti saatan ajatella että olisi voinut olla parempi olla vain hiljaa niin ei olisi pölissy kaikkee..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      144
      3641
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      72
      2206
    3. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      64
      1938
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      97
      1911
    5. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1869
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      9
      1714
    7. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1581
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      79
      1564
    9. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1370
    10. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      125
      1353
    Aihe