MILLAISIA KÄNNISSÄ?

Hissukka känniääliö

MITES TEIDÄN PERSOONA MUUTTUU KÄNNISSÄ?

Kännissä mä olen ylisosiaalinen ja liian kännissä idiootti. Tuli kaaduttua vessajonossa vaatepunkkaan ja ihmisten vaatteet lensi henkareilta. Sieltä mua sitten nostettiin kaikkien tuijottamana. Tulipa, vielä laulettua muiden mukana ollen se äänekkäin. Jutustelin umpia ja lampia..

Muistan vaan, kun sanoin yhdelle vanhemmalle opiskelijalle, et se on kivannäköinen ja sitten se sanoi huomanneensa mun tuijottaneen sitä. Nauha katkes, kun lähdin kotiinpäin.

Ei tässä muuten mitään, mutta kun pitäisi huomenna taas mennä luennolle ja selvinpäin mä olen sellainen hirmuhiljainen, ujo hissukka. Hyvä, kun uskallan miehiin edes katsekontaktia luoda. Pelottaa perkeleesti, jos kohtaan sen komistuksen:) En mä kyllä todellisuudessa tollasta pelimiestä halua.

No tää oli kyl viimeinen kerta, kun kittaan 10 alkoholi-annosta illassa, ainakaan, kun en ole kunnolla syönyt! Vähän karsee on olotila vieläkin. Sori tämä avautuminen, vituttaa ja hävettää niin paljon:( Huomenaamuna kävelen käytäviä taas pää maassa, epäsosiaalisena..

10

4691

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kävelet tavallisesti

      Kävelet ihan tavallisesti kuin ennenkin.

      Jos joku ottaa asian puheeksi, toteat vain, että tais mopo karata käsistä.

      Muistat lisäksi naulakon, mutta et sitä, mitä, sanoit tälle pojalle. Toteat vain, että humalassa tulee sanottua, mutta harvoin niitä muistat myöhemmin.

      Me ollaan kaikki kännissä mokattu, sanottu ja kaaduttu. Ja moni on lähtenyt väärään paikaan. Sinä sentään lähdit kotiin!

      • millanoora

        hyvin sanottu


    • ---------------------------...

      Kaikkihan sitä kännissä tietty mokailee, itse rupean kännissä ehdotteleen naisväelle kaikkee pervoa ja muutenkin lääppimään... tiedän että hyvin harva tuskin tykkää kun känniääliö tulee lääppiin ja ehdotteleen pillun nuolemista, oikeesti aika säälittävä taidan olla kun selvinpäin hyvä kun uskaltaa jollekkin puhua.

      • tulee usein liikajuomisesta

        Vaikka en ole mokannut paljoakaan. Vasta kotiin tultuani humalani on noussut liikaa, onneksi olen osannut ottaa vettä ja suolaista iltapalaa, joskus särkylääkettä, riisunut vaatteita oikein ja nätisti sänkyyn yöasu päällä tai alasti. Ja nukkunut pitkään iltapäivään asti. Helppo sanoa, kun olen yksineläjä. Silti moraalikrapula vaivaa usein, miksi otin liikaa? Miksi en uskaltanut silloin iltana/ yönä tehdä enempää mitä kaipasin? Saada elämänkumppani itselleni. Eipä taida olla häävi iskemiskeino jossain ravintolassa.


      • ujous lääke
        tulee usein liikajuomisesta kirjoitti:

        Vaikka en ole mokannut paljoakaan. Vasta kotiin tultuani humalani on noussut liikaa, onneksi olen osannut ottaa vettä ja suolaista iltapalaa, joskus särkylääkettä, riisunut vaatteita oikein ja nätisti sänkyyn yöasu päällä tai alasti. Ja nukkunut pitkään iltapäivään asti. Helppo sanoa, kun olen yksineläjä. Silti moraalikrapula vaivaa usein, miksi otin liikaa? Miksi en uskaltanut silloin iltana/ yönä tehdä enempää mitä kaipasin? Saada elämänkumppani itselleni. Eipä taida olla häävi iskemiskeino jossain ravintolassa.

        Tuohan toimii hyvin lääkkeenä ujouteen. Pitää ruveta kokeilemaan ihan joka päivä, jos silloin saan ihastuksenikin huomaamaan minut ja muutenkin olemaan cool. Harmi vaan kun olen 16v niin on vaikeata saada mitään alkoholia kaupoista ^^ Muuten ostaisin kyllä joka päivä.


      • 16v:n äiti
        ujous lääke kirjoitti:

        Tuohan toimii hyvin lääkkeenä ujouteen. Pitää ruveta kokeilemaan ihan joka päivä, jos silloin saan ihastuksenikin huomaamaan minut ja muutenkin olemaan cool. Harmi vaan kun olen 16v niin on vaikeata saada mitään alkoholia kaupoista ^^ Muuten ostaisin kyllä joka päivä.

        ei kannata opetella sellasta tapaa. Suvustani tiedän, että alkoholisteja riittää, ujouteen (ja muuhunkin) on viinaa kitattu lääkkeeksi ja koukkuun on jääty. Ja viinastahan isompi ongelma tulee kuin ujoudesta. Itsekin ikäni ujoudesta kärsineenä olen alkoholia kokeillut, mutta olen kait niin ujo, että ei se minuun juuri tehoa, hieman rentouttaa, mutta laulamaan se ei saa vaikka maksettaisiin. Eikä juuri puhumaankaan sen sujuvammin, on se kumma juttu. Siksi olen huomannut, että mieluummin parempi olla ilman, tai seuran vuoksi ottaa vain yksi kalja...


      • pave22
        ujous lääke kirjoitti:

        Tuohan toimii hyvin lääkkeenä ujouteen. Pitää ruveta kokeilemaan ihan joka päivä, jos silloin saan ihastuksenikin huomaamaan minut ja muutenkin olemaan cool. Harmi vaan kun olen 16v niin on vaikeata saada mitään alkoholia kaupoista ^^ Muuten ostaisin kyllä joka päivä.

        Kokemuksesta voin sanoa, että ei kannata missään nimessä käyttää alkoholia lääkkeenä ujouteen. Itse muutin pari kuukautta sitten uuteen kaupunkiin ja aloitin uuden koulun. En kuitenkaan uskaltanut tehdä tuttavuutta ihmisiin selvinpäin, vaan otin aina "rohkaisua" ja yleensä liiankin kanssa.

        Kännissä onnistuin sitten munaamaan itseni täydellisesti ja tekemään itsestäni täydellisen pellen. Kyllähän se jälkeenpäin ajateltuna aika typerän kuvan ihmisestä antaa, kun ensin baarissa riehuu kaatokännissä (haastaa riitaa, iskee naisia, yms.) ja seuraavana päivänä koulussa on taas ihan hiljaa. Sanonpa vaan, että selvinpäin on helvetin ikävää käydä selvittelemään kännissä tehtyjä hölmöilyjä ja puhdistamaan mainettaan. Itse olen tässä tilanteessa....


    • juoneena

      minunki persoonallisuus muuttuu. Ensin on hauskaa. Lopulla ei ehkä kenellänkään. Minusta tulee känniääliö joka ehdottelee seksiä kaikille. Jälestäpäin hävettää vitusti. Pahinta etten edes ite kaikkia muista. Tai muisti palautuu ajankans osittain. Tai muistan unenomaisia tekoja jotka sitten ovatki olleet oikeita. Nykysin en enää uskalla ottaa alkoholia kuin vähän. En halua alkoholisoitua tai sotkea enää lisää ihmissuhteitani viinan takia.

    • Isodooannzl

      Ei mitenkään. Paitsi että mulla sosiaalisten tilanteiden pelko vähenee ja ujous vähenee, alkoholi oikeissa määrissä rauhoittaa sekä muutun hieman puheliaammaksi. Mitään muuta en ole huomannut.

    • Anonyymi

      Ei se ujous mihkään katoa vaikka kuinka jois. mutta sen oon huomannu et jos tarpeeksi pienessä seurassa on saatan innostua hölöttämään jotakin ja sitten jo melkein toivoisin että joku muu katkaisisi jo sen puheensorinan.. sitä alkaa välil jännitää puhuessa ja sitten kun jännittää ja se puhe vielä sujuu, pölöttää lisää ja sit tunteeki kun punastus nousee kasvoille kun ei osaa lopettaa..xD ja monesti saatan ajatella että olisi voinut olla parempi olla vain hiljaa niin ei olisi pölissy kaikkee..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3538
    2. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      102
      3419
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      89
      2958
    4. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      61
      2703
    5. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      67
      2549
    6. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      92
      2495
    7. Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!

      Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1434
    8. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      96
      1328
    9. Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä

      On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten
      Luterilaisuus
      384
      1262
    10. Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!

      Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1115
    Aihe