ja melko pian. Lakkoja lakkojen perään, vaikeuksia vaikeuksien perään. Olen aivan varma, että SAS menee konkurssiin. Sitä ennen ehdottavat liittoa kannattavan Fiinairin kanssa... johon ei taida Finnair suostua.
SAS menee
5
382
Vastaukset
- olisi mahdollisuus
SAS:lla on ollut ongelmia, mutta konkurssiin yhtiö ei voi mennä. Siitä pitävät omistajat huolen. Omistajat ovat Ruotsin, Tanskan ja Norjan valtiot.
Finnair ei voi koskaan ostaa SAS:ia. Finnair on kääpiö SAS:iin verrrattuna ja Finnairin rahat eivät todellakaan riitä. Jossakin vaiheessa Finnair esitti kiinnostuksen ostaa SAS:n kaukolennot, mutta en usko, että siihen suostuisi Skandinavian hallitukset eikä myöskään EU.
SAS:lle olisi eduksi, että sen toiminta fuusioituisi erittäin kannattavan ja dynaamisen Lufthansan kanssa. Jo nyt yhtiöt tekevät paljon yhteistyötä ja kuuluvat samaan alianssiinkin.- Matkasaarnaaja
Miksi Finnair haluaisi ostaa ongelmia?!
- Falleralleraa
"Siitä pitävät Ruotsin, Norjan ja Tanskan valtiot huolen". Oletko tutustunut EU:n kilpailusäädöksiin?
Sinä voit, tammefan, liputtaa kolmikantayhteistyölle justiinsa niin paljon kuin haluat. Fakta on se, että "skandinaaviskalle" on jälleen tulossa hyvin, hyvin synkkiä pilviä taivaalle. Miksi ihmeessä muuten sellainen laatuyhtiö kuin LH ostaisi jonkun lakkofirman, jolla on murheenkryynejä Dasheja ja jotain kivisodan aikaisia MD-80 koneita ja laatu/palvelukkonsepti koneessa aivan onneton ja täysin riittämätön? Puhumattakaan Ruotsin ilmailuviranomaisen Luftfartsverketin antamista huomautuksista koskien Airbusien laiminlyötyjä huoltoja. Näe unta vaan, ei ne saksalaiset niin hölmöjä ole. - valtiot eivät voi...
Falleralleraa kirjoitti:
"Siitä pitävät Ruotsin, Norjan ja Tanskan valtiot huolen". Oletko tutustunut EU:n kilpailusäädöksiin?
Sinä voit, tammefan, liputtaa kolmikantayhteistyölle justiinsa niin paljon kuin haluat. Fakta on se, että "skandinaaviskalle" on jälleen tulossa hyvin, hyvin synkkiä pilviä taivaalle. Miksi ihmeessä muuten sellainen laatuyhtiö kuin LH ostaisi jonkun lakkofirman, jolla on murheenkryynejä Dasheja ja jotain kivisodan aikaisia MD-80 koneita ja laatu/palvelukkonsepti koneessa aivan onneton ja täysin riittämätön? Puhumattakaan Ruotsin ilmailuviranomaisen Luftfartsverketin antamista huomautuksista koskien Airbusien laiminlyötyjä huoltoja. Näe unta vaan, ei ne saksalaiset niin hölmöjä ole.tukea lentoyhtiöitään suoraan. Laki estää. Olen edelleen konkurssin kannalla.
- että Finnair
Falleralleraa kirjoitti:
"Siitä pitävät Ruotsin, Norjan ja Tanskan valtiot huolen". Oletko tutustunut EU:n kilpailusäädöksiin?
Sinä voit, tammefan, liputtaa kolmikantayhteistyölle justiinsa niin paljon kuin haluat. Fakta on se, että "skandinaaviskalle" on jälleen tulossa hyvin, hyvin synkkiä pilviä taivaalle. Miksi ihmeessä muuten sellainen laatuyhtiö kuin LH ostaisi jonkun lakkofirman, jolla on murheenkryynejä Dasheja ja jotain kivisodan aikaisia MD-80 koneita ja laatu/palvelukkonsepti koneessa aivan onneton ja täysin riittämätön? Puhumattakaan Ruotsin ilmailuviranomaisen Luftfartsverketin antamista huomautuksista koskien Airbusien laiminlyötyjä huoltoja. Näe unta vaan, ei ne saksalaiset niin hölmöjä ole.ostaisi SAS:n, vaan SAS:n suunnalta esitettäisiin fuusiotarjous. Tällöin SAS pääsisi mukaan erittäin kannattavaan ja kasvavaan Aasian liikenteeseen. Nyt se rypee kilpailussa halppisten kanssa samoista reiteistä ja mm. Sterling lentää murto-osalla samoja reittejä samoilta kentiltä kuin SAS. Ei SAS kestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M827443Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2044724Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn734668Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584140HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen714137Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu333639Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e623062Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty662763Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj401960- 471705