SAS ja Dash

Tku-Kastrup-

Jos Dash-koneissa eivät laskutelineet kestä, niin syy on kai Bombardienin eikä niiden lentoyhtiöiden, joilla konetyyppi on käytössä.
On totta, että SAS-laatu ei ole nyt parasta A-ryhmää. Nukkavieru kalusto ja lakkoiluherkkyys kylläkin viittaavat ongelmiin manageerauksessa ja/tai omistajuusjärjestelyissä.
Lentoyhtiöiden, varsinkin sen oman kansallisen moittiminen ja kaikesta syytteleminen on kaikkialla suosittu, internationaalinen taivastelunaihe, no, ei aina aiheettakaan.
ÄÄnekkäimpiä urputtaja-asiantuntijoita ovat samat naamat, jotka pahastuvat perusteellisesti, jos Tallinna-Helsinki välillä ei busineksessa tarjoilla kolmen ruokalajin gourmet-ateriaa, vähintään normaaleilla ruokajuomilla.
Sitten joku "liikemies" ostaa velaksi loppuunlennetyn matkustajakoneen, lupaa haastaa "vanhat yhtiöt" asiakasystävällisellä hinnoittelulla, myy koneen täyteen muutamaksi kuukaudeksi, lentääkin muutaman kerran. Lehdistötiedote: "Olemme pakotetut toistaiseksi keskeyttämään lentomme polttoaineyhtiöiden (tms.) käsittämättömän nurjamielisen suhtautumisen johdosta yhtiömme tulevaan maksuvalmiuteen. Lippunsa lunastaneita asiakkaitamme pyydämme kääntymään kotivakuutuksensa puoleen".
"Vanhat yhtiöt" joutuvat kerta kerralta reagoimaan näiden kuluttajien parasta ajavien sankarpoikien kertakäyttöhaasteisiin, kuitenkin toiminnan jatkamistarkoituksessa.
Miettikää tätä!
Sorry tämä pitkä vuodatus, mutta kirjoittajalle, kuten suurelle joukolle muitakin lounaissuomalaisia Turku Airport on tärkeä ja sujuva portti Arlandan tai Kastrupin kautta länteen. Haluan tukea lentoyhtiötä, joka pitää väylän auki, kohtuuvarmasti. Superkompleksista lentotekniikkaa ymmmärtäen, huonoa asiakkuusmanageerausta en.

0

229

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

        "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
        Maailman menoa
        239
        45198
      2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

        Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
        Maailman menoa
        123
        25976
      3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

        Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
        Maailman menoa
        323
        15654
      4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

        Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
        Maailman menoa
        164
        10791
      5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

        Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
        Maailman menoa
        122
        9707
      6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

        Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
        Maailman menoa
        36
        9481
      7. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

        KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
        Maailman menoa
        30
        9383
      8. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

        IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
        Maailman menoa
        85
        8468
      9. 242
        6814
      10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

        https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
        Maailman menoa
        221
        6476
      Aihe