SAS ja Dash

Tku-Kastrup-

Jos Dash-koneissa eivät laskutelineet kestä, niin syy on kai Bombardienin eikä niiden lentoyhtiöiden, joilla konetyyppi on käytössä.
On totta, että SAS-laatu ei ole nyt parasta A-ryhmää. Nukkavieru kalusto ja lakkoiluherkkyys kylläkin viittaavat ongelmiin manageerauksessa ja/tai omistajuusjärjestelyissä.
Lentoyhtiöiden, varsinkin sen oman kansallisen moittiminen ja kaikesta syytteleminen on kaikkialla suosittu, internationaalinen taivastelunaihe, no, ei aina aiheettakaan.
ÄÄnekkäimpiä urputtaja-asiantuntijoita ovat samat naamat, jotka pahastuvat perusteellisesti, jos Tallinna-Helsinki välillä ei busineksessa tarjoilla kolmen ruokalajin gourmet-ateriaa, vähintään normaaleilla ruokajuomilla.
Sitten joku "liikemies" ostaa velaksi loppuunlennetyn matkustajakoneen, lupaa haastaa "vanhat yhtiöt" asiakasystävällisellä hinnoittelulla, myy koneen täyteen muutamaksi kuukaudeksi, lentääkin muutaman kerran. Lehdistötiedote: "Olemme pakotetut toistaiseksi keskeyttämään lentomme polttoaineyhtiöiden (tms.) käsittämättömän nurjamielisen suhtautumisen johdosta yhtiömme tulevaan maksuvalmiuteen. Lippunsa lunastaneita asiakkaitamme pyydämme kääntymään kotivakuutuksensa puoleen".
"Vanhat yhtiöt" joutuvat kerta kerralta reagoimaan näiden kuluttajien parasta ajavien sankarpoikien kertakäyttöhaasteisiin, kuitenkin toiminnan jatkamistarkoituksessa.
Miettikää tätä!
Sorry tämä pitkä vuodatus, mutta kirjoittajalle, kuten suurelle joukolle muitakin lounaissuomalaisia Turku Airport on tärkeä ja sujuva portti Arlandan tai Kastrupin kautta länteen. Haluan tukea lentoyhtiötä, joka pitää väylän auki, kohtuuvarmasti. Superkompleksista lentotekniikkaa ymmmärtäen, huonoa asiakkuusmanageerausta en.

0

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Näin kun katsoit salaa ja

        Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
        Ikävä
        50
        4154
      2. Katu täyttyy...

        Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
        Ikävä
        35
        1959
      3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

        Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
        Maailman menoa
        153
        1346
      4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

        Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
        Ikävä
        154
        1232
      5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

        No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
        Kotimaiset julkkisjuorut
        42
        1024
      6. Miten suhtautuisit

        jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
        Ikävä
        192
        992
      7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

        Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
        Maailman menoa
        229
        976
      8. Sinut mies vain haluan

        Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
        Ikävä
        80
        947
      9. Mitähän sä näit siinä akassa?

        Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
        Ikävä
        55
        820
      10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

        Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
        Maailman menoa
        122
        815
      Aihe