Valittakaa Elisasta

Laitapa vaikka suosituimpaan ketjuun uulalaa mikä mirri viestiä toisesta mirristä, Elisa nimeltään:

Elisan mobiililaajakaista ei toimi. Elisasta ei tipu mitään apua asiaan. Kuluttaja saa siis maksaa 2 vuiotta toimimaatomasta yhteydestä.

Lukijoita yli 80 000.

Älä laita tuohon ketjun, minä laitoin jo.
5947
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mihin viestiketjuun tuo en ensimmäinen virkkeesi viittaa?. Voitko selventää.

Joka tapauksessa tuntuu kummalle, että tuollaista myydään ja markkinoidaan. Olisi nyt luullut, että sen toimivuuden voisi selvittää ensin käytännössä ja markkinoida vasta sitten.

Surettaa vain se, että miksi sen mitä ilmeisesti eniten markkinoidaan pitää sitten olla se heikkoin lenkki. Menin retkuun kun vaikutti vastaavan tarpeitani. Käytäntö on kyllä ollut parisen viikkoa kuin yritäisi ajaa autolla, jonka neljästä pytystä 3 huilailee.

Äänestä

Mitäs höynähdit tuollaiseen? Tai onhan se tosi hienoa kun voi kapakassa tai yleisessä kulkuneuvossa elvistellä mobiililaajakaistalla! Tarkistapa omat näppisi jos vaikka vika löytyykin sieltä?

Äänestä
  • Minulla olisi tarvetta käyttää nettiä suht. säännöllisti kolmesta eri paikasta. Sitä paitsi tuolla 384 nopeudella hintakin oli tietosuojan kanssa vain puolet puolen megan lankalaajakaistan hinnasta. Siinä omat perusteeni. Sopisi tarpeisiinin hyvin, mutta harmi vaan jos ei toimi. En ole ajatellutkaan katsella sieltä videoita tai imuroida elokuvia tai musiikkia. Sitä paitsi täällä päin ei kyllä juuri yleisiä kulkuneuvoja.

    Äänestä

  • Monenlaisia tarpeita kirjoitti:

    Minulla olisi tarvetta käyttää nettiä suht. säännöllisti kolmesta eri paikasta. Sitä paitsi tuolla 384 nopeudella hintakin oli tietosuojan kanssa vain puolet puolen megan lankalaajakaistan hinnasta. Siinä omat perusteeni. Sopisi tarpeisiinin hyvin, mutta harmi vaan jos ei toimi. En ole ajatellutkaan katsella sieltä videoita tai imuroida elokuvia tai musiikkia. Sitä paitsi täällä päin ei kyllä juuri yleisiä kulkuneuvoja.

    täällä vaan itkee..

    Äänestä

  • kädettömät kirjoitti:

    täällä vaan itkee..

    Nopeus vaan ei yllä lähellekään 384 kpbs, mikä taas johtuu surkeasta 3g ja edge peittoalueesta...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


suomi24:ssä kirjoitti:

Laitapa vaikka suosituimpaan ketjuun uulalaa mikä mirri viestiä toisesta mirristä, Elisa nimeltään:

Elisan mobiililaajakaista ei toimi. Elisasta ei tipu mitään apua asiaan. Kuluttaja saa siis maksaa 2 vuiotta toimimaatomasta yhteydestä.

Lukijoita yli 80 000.

Älä laita tuohon ketjun, minä laitoin jo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu