Olen ollut aikaisemmin RES toiminnassa,
nykyään aktiivi aliupseeri.
Huolettaa,että monet "järkevät"
reserviläiset ovat lopettaneet toiminnan
sen vuoksi,että "vouhotus"on saanut vallan
res toiminnassa.
Pitääkö lie paikkansa,mutta tällaista
olen antanut itselleni kertoa.
Tsemppiä kuitenkin kaikille maltillisille
RES veljille.
Meinaan,pienempiki into riittäs.
5
1128
Vastaukset
- reserviläinen- 86
katsokaas kaikki mitä löysin youtube sivustolta videolla? Minua kiinnostaa mitä ulkomailla tapahtuu ja varsinkin aseteollisuus on kiinnostuksen kohteena armeijan jäljiltä.. etsikää youtube sivustolta searchin avulla video: Defence industry of iran 3 ja siitä aika väli 4.17-4.27 .. ja jos mielenkiinto herää niin katsokaa video alusta loppuun.. Alkoi yhtäkkiä kiinnostaa että mitä ne ihmiset siinä videolla oikein puhuu? ja kannustaa myös miettimään perspektiivejä muistakin uhista kuin pelkkä venäjä? näin puolustusvoimien kannalta..
- on asia,,
minä erosin koko reserviläistouhusta koska se lähentelee jo typeryyttä. Sanonpahan vaan että kyllä touhu on nykyisin sieltä hiekkalaatikosta peräisin, ei sillä ole juuri maanpuolustuksen kanssa mitään tekemistä. toivoo res. vääpeli.
- Mustanaamio69
voitko tarkentaa noita eromotiivejasi ihan selkokielellä? Itse olen edelleen aktiivisesti mukana res-touhussa ja en ole edes harkinnut lopettamista.
- korppi 61
Että Suomalainen reserviläinen mies ei kykene suhtautumaan, niinkin tärkeään asiaan, kuin maanpuolustus, asiallisesti ja kiihkottomasti. Jos näin on, se on mielestäni häpeä. Isämme puolustivat tätä maata jämerästi, eikä ne kouhottaneet tai nauttineet tappamisesta.
- Hämähäkkimies71
Mustanaamio69 kirjoitti:
voitko tarkentaa noita eromotiivejasi ihan selkokielellä? Itse olen edelleen aktiivisesti mukana res-touhussa ja en ole edes harkinnut lopettamista.
http://www.youtube.com/watch?v=Cli7CCi7e1I&mode=related&search=
Ihan miltä itsestä tuntuu; kukin valitsee itse vapaa-ajan harrasteensa....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2334159Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1122624Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit382355Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811426Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1151406- 481169
- 781087
- 59953
- 45936
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58921