Butler creekit ja säätöominaisuudet

Bushnell Trophy

Hommasin Butler Creekin linssinsuojat kiväärin kiikariin. kiikarina siis tuo otsakkeessa Bushnell Trophy. No kyseisessä kiikarissahan on se terävyyden säätö siinä etulinssissä, niinkuin on monessa muussakin mallissa. Nyt kun laiuttaa linssinsuojat, niin tavallaan etulinssin suojaa pyörittämällä saa kontrastia kiikariin säädettyä. Olenko siis asntanut läpät oikein, koska kun säätää niin se läpän avoin kansihan menee vinoon. Mitäs sanotte?

1

405

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaapunnipoeka

      se ee kuulu. No kijotettaa. Etupiässä onkii paralaksin siätö eekä mikkää kontrasti. Sinne onnii turha mittää Butleri Creekkilöetä laettoo. Ne onnii tarkotettu kiikarlohi missä ee oo etupiän siätölöetä. Voet tietennii laetoo siävön sataseen ja lukita liukurenkaa vaekka teepillä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3402
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3222
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      127
      2850
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      46
      2579
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1973
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1860
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1646
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      87
      1525
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1340
    10. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      39
      1321
    Aihe