Prinsessalle...

En ikinä, ikuna unohda niitä katseita ja hymyjä jotka sinulta olen saanut, niitä fantastisia ja ikimuistoisia hetkiä jotka saimme keskenään jakaa.

Sinussa oli jotain niin sanoinkuvaamattoman viehkeää ja salaperäistä etten uskonuit moista maanpäältä edes löytyvän.

Sinuun olisi voinut täysin seota ellet olisi tuota viehätysvoimaasi johonkin sittemmin kadottanut, ehkä parempi näin :)
122265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

millä tavalla viehätysvoima on kadonnut, kuinka kuvailisit? ulkoisesti vai sisäisesti kenties..
se on surullista, niin kovin surullista.
saattaa kenties johtua myös prinssistä.

Äänestä
  • helpompi ois hengittää,
    Rakkaus ei ikinä katoa, tunteet vahvat ja ihanat.

    Surullista kyllä, prinssin sydän ensin suli, sitten jo tuli, talvi ja lumi.

    Lumi on valkeaa, harmaan maan peittoaa ja muistot rakkaat vaippaansa verhoaa.

    Äänestä

Prinssit tekevät tehtävänsä !?

Äänestä
  • Ei taida olla siitä kyse tässä..

    Äänestä

  • Diana syndrooma ? kirjoitti:

    Ei taida olla siitä kyse tässä..

    Miehet tekivät hänestä onnettoman.

    Äänestä

selvää tarpeeksi. En pystyny olemaan sun seurassa oma itseni, mutta muistan ne katseet kyllä aina. Enemmän ne kertoi kuin sanat.

Äänestä

sitten kohteliaisuutena vai ei? Enkö enää ole viehättävä-johtunee siitä, että hylkäsit mut.

Äänestä

seksiä siivouskomerossa, tulisuudelmia autotallissa
Ahhh ne muistot ne muistot ; )
Häntä en voi unohtaa.

Äänestä

sitten näin
aurinko paistoi
tunteita satoi
talvi tuli
tunteet suli?

Mies ratsasti kauas pois
viellä jos aikaa ois
kaiken korjaisin
sinut haluaisin

Muuttunut kaikki vain on
nyt en ole edes onneton?

Äänestä
  • Minulla oli aikani kuten sinulla ja meillä oli aikamme.

    On aika olla erossa, on aika heittää menemään, on aika purkaa, on aika etsiä ja on aika kadottaa. On aika repäistä rikki, jotta voi ommella yhteen... Ollaan vain rohkeita ja kärsivällisiä joskus tulee taas aika rakastaa.

    "Kaikella on määrähetkensä, aikansa joka asialla taivaan alla. Aika on syntyä ja aika kuolla, aika on istuttaa ja aika repiä maasta, aika surmata ja aika parantaa, aika on purkaa ja aika rakentaa, aika itkeä ja aika nauraa, aika on valittaa ja aika tanssia, aika heitellä kiviä ja aika ne kerätä, aika on syleillä ja aika on olla erossa, aika etsiä ja aika kadottaa, aika on säilyttää ja aika viskata menemään, aika repäistä rikki ja aika ommella yhteen, aika olla vaiti ja aika puhua, aika rakastaa ja aika vihata, aika on sodalla ja aikansa rauhalla."

    Äänestä

Niin en mäkään sua unohda koska oot rakas mulle

Äänestä

Prinsessa rakasti aina omaa prinssiään riippumatta siitä, miltä tämä näytti...

Mutta sama ei näköjään toimi toisinpäin.

Kiitos tästä, se auttaa minua unohtamaan sinut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rakkaudella kirjoitti:

En ikinä, ikuna unohda niitä katseita ja hymyjä jotka sinulta olen saanut, niitä fantastisia ja ikimuistoisia hetkiä jotka saimme keskenään jakaa.

Sinussa oli jotain niin sanoinkuvaamattoman viehkeää ja salaperäistä etten uskonuit moista maanpäältä edes löytyvän.

Sinuun olisi voinut täysin seota ellet olisi tuota viehätysvoimaasi johonkin sittemmin kadottanut, ehkä parempi näin :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu