Viitaten tohon alempaan

keskusteluun,

niin haluan vaan ilmoittaa että mä olen kyllä aina pystynyt luottamaan suhun. En varmaan kakkein henkilökohtaisimpia asioita sulle ole sanonut, kun ei ole ollut tilaisuutta, mutta jotain kyllä. Ja en ole sun kohdalla koskaa pelännyt sitä, että kun sulle olen sanonut jotain niin sen jälkeen puoli kaupunkia tietää siitä asiasta. Niinkuin naisten kesken usein käy:/ Kokemuksella vaan voin sanoa sen. Uskon, et sulla on parempaakin puhumista muiden kanssa kuin mun asiat:D Ne tuskin ketään kiinnostaa. Samoin itse olen aina ollut sulle luottamuksen arvoinen parhaani mukaan. Jos olet jotain sanonut, niin ihan omana tietonani olen kaiken pitänyt. Niin, että tämän vain halusin sanoa.Ja p.s. Mun on yleisesti ottaen tosi vaikeaa luottaa keneenkään. Ihmeen hyvin olen suhun luottanut siihen nähden millainen "suhde" meillä on ollut.

10

787

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • :-)

      Olet toiminut aivan oikein ja naisesi varmaan on sen huomannutkin :)

      Oon kyl ite huomannut että joskus miehet on paljon pahempia juoruämmiä kuin naiset.

      • päättelit

        jotenkin mun olevan mies. En kyllä ole :)


      • :-)
        päättelit kirjoitti:

        jotenkin mun olevan mies. En kyllä ole :)

        Totta, nyt kun luin uudestaan huomasin että todella olet nainen. Hauskaa illanjatkoa! :)


    • samaa mieltä

      sinusta.

      Mikäs "suhde" se sellainen olisi, johon sotketaan kolmansia osapuolia. Sehän olisi jo tapettu siihen se "suhde".

      Itse luulen, että täällä palstalla sattuu paljon väärinkäsityksiä, on saman nimisiä, samoja nmikirjaimia, sama määrä tähtiä, samanlaisia tilanteita. Onneksi me voimme luottaa toisiimme, se on meidän "lähtökohta", ja itse luotan meihin molempiin.

      • luottaa suhun

        enemmän kuin itseeni. Olethan sinä se vanhempi ja viisaampi meistä:)


      • ikääsi
        luottaa suhun kirjoitti:

        enemmän kuin itseeni. Olethan sinä se vanhempi ja viisaampi meistä:)

        vaikea arvioida, toivottavasti et ole kuitenkaan ihan "lapsi" enää..


    • kun äsken

      käytiin syömässä ravintolassa illallista tuli jus samanlaiset ajatukset mieleen. Olisi ollut tosi kiva tarjota illallinen noin vaan miettimättä yhtään sen kummempaa. Yleensä kun se tuppaa olemaan, että lyötyä vain lyödään lisää.

    • Anonyymi

      Kiva juttu!

      • Anonyymi

        Vuodelta 2007. Hassuinta tässä ketjussa on se, että vastaukset on vuodelta 2002. Eli viis vuotta ennen aloitusta 😂


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vuodelta 2007. Hassuinta tässä ketjussa on se, että vastaukset on vuodelta 2002. Eli viis vuotta ennen aloitusta 😂

        Strange.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      194
      8711
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4868
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4318
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      62
      3877
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3246
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      3070
    7. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      55
      2852
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2716
    9. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2521
    10. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      42
      2425
    Aihe