Onko niillä yhteyttä? Sivuoireissa kun niitä ei ole missään mainittu.
Onko kellään käynyt niin että masennuslääkkeen aloitettua iho, pääasiassa kasvot ovat menneet näpyille, finniseksi ja ärtyneeksi. Samoin hiukset rasvoittuvat todella nopeasti.
Minulla kävi niin remeronin ja cipralexin kanssa, pienellä annostuksella. =(
Onko kellään käynyt niin että masennuslääkkeen aloitettua iho, pääasiassa kasvot ovat menneet näpyille, finniseksi ja ärtyneeksi. Samoin hiukset rasvoittuvat todella nopeasti.
Minulla kävi niin remeronin ja cipralexin kanssa, pienellä annostuksella. =(
Vastaukset 5
Vanhimmat
ilmestyy silloin tällöin kipeitä näppyjä, joita olen hoidellut bepanthenilla, tulehtuvat. Käytössä citalopram rathiopharm 40 mg.
akne rauhoittui kun käytin pientä annosta seroquelia. Kun lopetin, meni pahaksi. Seroquel on tosin psykoosilääke! Masennuslääkkeiden vaikutuksista en ole niin tietoinen.
mutta lähtivät muutaman viikon päästä pois.
päänahkaan täälläkin. Ei ainakaan vielä ole helpottunut ......cipralexia kun syön!
Minkä ihmeen vuoksi sinä masennuslääkkeitä syöt, jos sinä kykenet ajattelemaan, mitä ne iholle ja hiuksille tekee. Jos sinä pystyt ja kykenet ajattelemaan noin ja yleensä ottaen olet kiinnostunut ihosta ja hiuksista, sinä et tarvitse masennuslääkkeitä.
Sinun ongelma on se että sinä yleensä tulet kysyneeksí tuota asiaa. Sinun masennuksen aiheuttaja on varmaan se, että kun nyt iho ei ole oikein fressi.
Anteeksi kimpaantuminen. Luen niin paljon paskaa tälläkin palstalla, että tuli vain mieleen. Enhän minä voi tietää sinun tilannettasi. Mutta jos sinulla tulee mieleen ensimmäisenä iho-ongelmat, niin oletko ihan varma, että tarvitset masennuslääkettä??