Huono olo.

Huolestunut!!

Minulla on parin viikon ajan ollut jotenkin tosi huono olo joka päivä. Oksettaa ja väsyttää, mutten ole kuitenkaan oksentanut.
Aloitin vasta viime kuussa uudessa työpaikasta, enkä halua jäädä sairaslomalle,vaikka välillä tuntuu etten ole työkuntoinen.
Voiko jokin syöpä oireilla alkuun huonona olona?? (käsittääkseni voi) En keksi että mistä tämä voi johtua. Kynnys mennä lääkäriin on korkea, koska en haluaisi olla töistä pois.

9

5234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jännitykseltä

      uuden työpaikan suhteen.Eri syövät oireilee erilailla.

      • aamupahoinvointia

        edellisessä duunipaikassa joka aamu ja oksensinkin. Stressiä ym. Vaihdoin työpaikkaa nyt kaikki ok. Mene silti lekuriin varmuuden vuoksi, jos oireet jatkuu. Todennäköisesti ei ole syöpää, mutta jos pahimmassa tapauksessa olisikin, hoito tehoaa parhaiten kun aloitetaan ajoissa.


    • SULPJOK

      Minun oireeni rintasyöpään sairastuessani oli valtava väsymys. Saatoin nukahtaa mihin tahansa. Kun yritin katsella lempisarjojanikin, nukahdin istualleni istuinpa vaikka keittiön tuolilla. Muuta oiretta ei ollut.
      Tunnut olevan tarkka työstäsi. Ehkäpä pahoinvointisi johtuu työn aih. stressistä ja näin ilmenee psykosomaattisesti. Kyllä sitä lääkäriin ehtii, jotta saa mielenrauhan.

    • SULPJOK

      Mahtaisiko oireidesi syynä olla uuden työpaikan tuoma jännitys ja miten selviytyä uusista työtehtävistä ja näin olet alkanut oireilla psykosomaattisesti. Useimmilla syöpään sairastuneilla tauti ei ole antanut mitään oireita itsestään ennen kuin on jo myöhäistä ja leikkaukset sun muut hoidot edessä. Itse huomasin rintasyövän pattini vahingossa, vaikka se oli jo tosi iso (6 cm läpimitaltaan)mutta mitään oireita ei se itsestään antanut.

      • Alkuperäinen2

        Kiitos lämpimästi kaikille vastanneille. Ehkäpä vähän panikoin turhaan;-)


      • Punakka
        Alkuperäinen2 kirjoitti:

        Kiitos lämpimästi kaikille vastanneille. Ehkäpä vähän panikoin turhaan;-)

        Tuo valtava väsymys on tuttua,vaikka nukuin pitkään, saattoi helposti nukahtaa missä vaan. Aina kannattaa selvittää asia, mielenrauhan saamiseksi. Keho on viisas, ja sitä kannattaa "kuunnella".


      • Rintasyöpä hoidettu
        Alkuperäinen2 kirjoitti:

        Kiitos lämpimästi kaikille vastanneille. Ehkäpä vähän panikoin turhaan;-)

        Minulla on usein vatsahapot sekaisin stressistä ja suuttumuksesta.Paha olo saattaa kestää monta päivää.Pitää syödä vaan reilusti kaikkea vaikka ei maistuisikaan.Silloin se menee nopeammin pois.Sinun paha olosi on varmaan sitä uuden paikan tuomaa stressistä johtuvaa.Jos olisi syöpää,olisi varmasti myös kipuja.Näin olen kuullut potilaalta.


    • eräs.

      Sanoisin, että tuo saattaa viitata homevaurioihin työpaikalla - siis homesieneen.

      Entäs muut työntekijät? Onko heillä samantyyppisiä oireita..?

    • TERVAS

      Jos olet nainen, kyseessä voi olla myös raskaus, jos olet harrastanut seksiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      172
      5263
    2. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      43
      2595
    3. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      156
      2202
    4. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      16
      1749
    5. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      82
      1374
    6. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      24
      1291
    7. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      147
      1239
    8. Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!

      Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https
      Euroviisut
      32
      1213
    9. Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista

      Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.
      Maailman menoa
      106
      972
    10. Pirre vaatii nyt karhuja ammuttavaksi

      Ylellä taas hauskaa lieksa uutista. Karhujen kannan­hoidollinen metsästys on Lieksan kaupungin mielestä välttämätöntä.
      Lieksa
      119
      913
    Aihe