Miten paljon Jugner tiesi digi-tv:stä

YLEn pestin? Miksei uutta johtajaa valittu talon sisältä? Hommat menee helposti reisille jos johto on ihan ulalla mitä talossa tapahtuu!
7398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ja demari, ja sitä Jungner on pahimmillaan.

Äänestä
  • suomenkielinen suomalainen.

    Äänestä

  • on ihan kirjoitti:

    suomenkielinen suomalainen.

    silloin kun se parhaiten sopii hänelle, ja ruotsalainen muulloin. Eli tyypillinen ruotsalainen rusinanpoimija. Näkeehän sen Ylen budjetistakin: neljännes menee ruotsalaisiin ohjelmiin!

    Äänestä

mies mutta tekniikasta ja taloudesta ei ymmärrä mitään.

Äänestä
  • odottaa ihmiseltä joka on ollut microsoftin palkkalistoilla...

    Äänestä

ennen Jungneria, koska YLEssä oli myös jo silloin täysi ruotsalaismeininki päällä. Suomen(?) ruotsalainen Arne Wessberg oli junaillut joa asiat siihen malliin Ylessä, että se oli helppo lyödä lihoiksi. Suomalaiset kyrpiinnytettiin tarkoituksella Ylen ruotsalaismeininkeihin. Nyt suomalaisten kansallisomaisuus hupeneekin rahamiesten rahasammoksi.

Äänestä
  • Arne Wessberg on täysin suomalainen. Hän on korkeasti koulutettu ylioppilas. Päättötodistuksen keskiarvo oli lähes 7, joten hänellä on talous- ja tekniikka-asiat täysin hallinnassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kun se aloitti kirjoitti:

YLEn pestin? Miksei uutta johtajaa valittu talon sisältä? Hommat menee helposti reisille jos johto on ihan ulalla mitä talossa tapahtuu!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu