Vuotaa öljyä

Autoni on alkanut vuotaa öljyä. Tarkistin moottorin ölyn ja kaikki näytti olevan kunnossa. Silti auton alla on jatkuvast pari pientä läikkää. Tämä ei tähän asti ole mitenkään vaikuttanut ajoon eikä hälytyslamppua ole näkynyt. Mistä mahdollisesti vuotaa?
3774
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"no sehän kuuluu asiaan, tuttua on vanhastaan ei autolla voi ajaa, kun nesteet ovat vajaat ja sekös vasta viiituttaa..."

Äänestä

Sieltä näkee parhaiten vuotokohdan.
Omassa vuosi vetoakselin laatikon puoleinen stefa.

Äänestä

Omanikin vuotaa öljyä. On vielä sellainenkin ongelma kun jäähdytysneste katoaa. Öljylätäköt on alla, mutta neste lätäkköä ei! Ettei ne vaan olisi keskenään sekasin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


99Xsara kirjoitti:

Autoni on alkanut vuotaa öljyä. Tarkistin moottorin ölyn ja kaikki näytti olevan kunnossa. Silti auton alla on jatkuvast pari pientä läikkää. Tämä ei tähän asti ole mitenkään vaikuttanut ajoon eikä hälytyslamppua ole näkynyt. Mistä mahdollisesti vuotaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu