Ylä-Savon tulevaisuus = Iisalmi?

Mun mielestä Iisalmi vetää Ylä-Savon joko nousuun tai laskuun...Muilla kunnilla ei ole niin merkittävää roolia, vai onko?
1284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Viestistäsi on lähes 9v aikaa mutta tulevaisuutta ei vielä näy näin pienessä kaupungissa ja asukasluku pysyny lähes samana eli on muuttaneita ja on muuttanut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kauko Viisas kirjoitti:

Mun mielestä Iisalmi vetää Ylä-Savon joko nousuun tai laskuun...Muilla kunnilla ei ole niin merkittävää roolia, vai onko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu