Haluaisimme mieheni kanssa ajella alapääni täysin posliiniksi. Minulla on teinitytär, jonka kanssa käyn aina perinteisesti lauantaisaunassa. Kuinka voin mennä sinne posliinina??
Posliinina tyttären kanssa saunaan?
Maria.
3230346
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Tietyllä lailla myöhäistä, meillä on ajeltu pimppi aina ja tyttäret on siihen jo tottuneet että äiti on posliini, eivät ole koskaan nähneet minua kunnolla karvaisena. No voihan sitä vielä kokoeilla....
Incognito?
älykkästi todettu.
Joulupukin irtonaamaria, jommassa kummassa päässä.
On ainakin karvaa.
Voit sanoa tyttärelle, että alat tulla vanhaksi,
kun karvatkin harmaantuu.
asian hygienian kannalta.
Voihan tytärkin ajaa posliiniks niin ei oo erilainen ja herätä huomiota?
Mitäs pahaa siinä on kun kerrot tytölle, että ajat puhtaaksi pillusi.
Miksi ette molemmat aja posliiniksi? Tytöllekin posliini pillu.
Kerkisiköhän tyttäresi jo ensiksi ajelemaan posliiniksi joten äitinä saat mallin tyttäresi alapäästä posliinipilluksi ajeluun,joskus sitä oppia on otettava nuoriltakin.
Itse ajelen pallikarvani aina kun menen saunaan tyttäreni kanssa, mutta sehän ei ensimmäisellä kerralla häntä hämmästyttänyt vaan se, että minulla oli pallit.
Vaan munaton loppupeleissä
onko kui vanha tytär
Oppihaan ainakin sen, että nykyisin aikuisenkin naisen alapään kuuluu näyttää karvattomalta pikkutytön pimpiltä.
Hyvä esimerkki auttaa. Tätini perheineen kävi usein mökillämme saunassa. Kerran hän nojasi kuistin kaiteeseen ja näytti pilluaan, joka oli täysin karvaton. Vieressä seisova aviomies oli sen ajellut ja oli nyt naamaltaan ujon punainen. Kaikki katselivat posliinipillua. Kun muutaman viikon päästä oltiin taas yhdessä. Tädin parikymppinen tytär oli täysposliini, samoin oma äitini. Minulla ei vielä kasvanut karvoja, mutta aikanaan aloin ajella ne pois säännöllisesti.
..kuitenkaan, eli todennäköisesti tyttärestäsi tulee suht samantyyppinen nainen kuin itsekin olet.... eli parempi vaan mitä nuorempana oppii miehiä miellyttämään. Muutaman vuoden kuluttua hän apinanraivolla riipii alapäätään sileäksi jotain pojankloppia miellyttääkseen...
joten mitä aiemmin tuon tavan oppii, sitä parempi ja sitä paremmin hän näitä pojankloppeja jo nuorella iällä sitten miellyttää.
Mitä hyvää on toisten miellyttämisessä? Itseään sitä pitäisi miellyttää.
Tyhmin sosiopaattinen kommentti. Et elää autiosaarella, vaan ihmisten kesken.
voit sie mennä tyttären kanssa saunaan,vaikka olet posliini.olen saunonut tyttäreni kanssa pienestä asti,aina olen ollut posliini.nyt meillä on saunassa,kaksi posliini naista.olen keskustellut tyttäreni kanssa,karvojen ajosta.kumpikin on samaa mieltä,että posliinina on kiva olla.
Kunhan kerran äiti ollut aina posliini niin mistähän tyttö sitten olisi voinut edes kuvitella että alapäässä on karvoja taikka yleensä että niitä karvoja pimpsaan kasvaa.Tyttöhän saattoi luulla ettei karvoja tule koska äidillä ei karvoja ole koskaan ollut pimpsassa.
heh,kaikkia sitä lukeekin.et tainnut ymmärtää,kun tollaisia kirjoitat.antaapa olla en viitsi,näille palstoille kirjoitella.
Kun kerran kirjoitit saunassa olevan kaksi posliinipilluista naista ja kerrot aina olleesi posliinipilluinen niin miksi rupeat epäilemäään ymmärtämistäni ja alat perumaan kirjoittamaasi.Yleensä ymmärrän asian olevan niin kuin jostakin luen jos en henkilökohtaisesti ole nähnyt asian olevan toisin .
Pidä vaan pillusi ikiposliinina eihän siitä netissä ole mikään velvollisuus kirjoittaa jos pillunsa posliiniksi ajelee.
No samaten meillä, olen ollut lähes aina posliini ja saunottu ihan normaalisti lasten kanssa. Nyt lapset jo hieman isompia, 12-13 vuoden iässä kun karvat kasvoivat niin jonkun vuoden karvan kasvun alkamisen jälkeen ovat ajelleet karvat pois, molemmat, nyt 15 ja 17 on posliineja. En sitten tiedä onko kotona opittua vai muuten karvattomuus muotia nuorten keskuudessa.
Jos joku käytänne ei ole kulttuurissa ainoa, vanhempien esimerkki on ratkaiseva. Koska vittukarvojen kasvu on merkki murrosiästä, on ymmärrettävää, että nuoret siskot haluavat pari vuotta näyttää, että tämä vaihe on nyt ohitettu.
Sen jälkeen on voimakkaampi kaunistautumismotiivi. Jos anakin äidillä on posliini, tytöt todennäköisesti sheivaavat sen jälkeen, koska pyrkivät kauneuteen. Jos taas äidillä on luomu, eikä asiasta ole puhuttu, tyttäret saattavat pelätä, että vanhemmat pitävät sitä moraalisesti arveluttavana, eivätkä rohkene sheivata, vaikka muuten haluaisivatkin.
Vaikka itselläni ei ole tytärtä, pidin aivan selvänä, että poikani tyttöystävällä ja tulevalla vaimolla oli sheivattu. Kävimme usein saunassa ja uimassakin mökillä, joten totesin, että hänen vittunsa oli sheivattuna erittäin kaunis.
Muuten sekä hän, että vaimoni käyttivät mieluummin karvanpoistoainetta kuin höylää. Pojan vaimon käyttämästä aineesta vaimoni sai koko alueen täyteen punaisia näppylöitä, vaimoni käyttämästä Veet-voiteesta ei kumpikaan. 🌹
Heität vaatteet pois, käyt suihkussa ja kiipeät lauteille, siinä se. Onko vaikeata.
Reippaasti kävellen ,alstomana.
Sinähän sen kokemuksestasi tiedät.Sulle se sopii joten harrastele sinä sitä.
Mitäs tuossa. Sanot vaan, että mamma on vähän pervo. Muakin nolottaa vaimon kanssa saunassa ilman karvoja, mutta kuumavahaus saa aikaan niin hirveet kicksit, että olen laueta hoitajan silmille. Pakko tyydyttää itsensä vessassa ennen kotiinlähtöä. Muuten ei laske tunteihin.
Eunukin päiväunia
Itse olen ollut vuosikausia posliini. Joskus poikien kanssa saunoessa tulee mieleen mitä ajattelevat. Mutta kyllä miniätkin joskus hæluavat karvatonta kyrpää, kun pojilta on karvat ajeltu. Yhteissaunoissa miesten ja naisten kanssa poslari kertoo siitä, kellä vielä hormonit toimii ja pillua ja kyrpää saisi.
Otapa tyttäresi puhutteluun ennen kuin menet posliinina saunaan. Sano, että jotkut asiat kuuluvat aikuisuuteen, kuten tämä alapään ajelu. Kainaloita hän voi jo nyt alkaa ajelemaan ja sääriä, jos hän niin haluaa. Mutta älä kannusta häntä ajelemaan mistään paikasta! Siis tärkeää on selittää, että on asioita, jotka kuuluvat aikuisille. Samoinhan on myös alkoholin ja seksin kanssa.
Älä kuitenkaan suutu, jos tyttäresi on jo tehnyt jotakin tai haluaa tehdä. Suuttuminen laittaa puheyhteytenne poikki tai ainakin vaikeuttaa huomattavasti.
-Nainen 43v.
Helposti, menet vaan ja olet normaalisti. On sinun oma asiasi ajetelko pusikkoasi vai et. Jos tyttäresi häiriintyy siitä vakavasti niin ehkä olet kasvattanut hänestä turhan säikyn ihmisen.