Mulla käytössä tallentava DVD asema ja ongelma on siinä kun se ei enää rupea polttamaan mitään projektia, muuten asema kyllä toimii niin kuin pitää eli toistaa DVD ja muut levyt.
Nerolla polttelen yleensä ja työntää vain tyhjän levyn ulos kun painaa burn painiketta???
Mikäs asemaa vaivaa?
Nerolla polttelen yleensä ja työntää vain tyhjän levyn ulos kun painaa burn painiketta???
Mikäs asemaa vaivaa?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tekeekö se sitä nyt vain yhdelle levylle vai oletko kokeillut vaihtaa levyä? Joskus levyt ovat viallisia.
olen ottanut pakan päältä ja välistä sekä alta, ei vaikutusta. Ennen kyllä toiminut nuilla Maxell levyillä normaalisti. Nyt asema ei rupee pyörittämään levyä polttoprosessin aikana, yrittää kyllä, mutta jokin siellä naksuu 10sek välein.
Tämä ongelma tuli sen jälkeen kun rupesin polttamaan erästä juttua ja poltto jäi 99% jurraamaan, meni tilttiin koko paska ja keskeytin polton siis ottamalla asemasta levyn pois. sen jälkeen ei ole toiminut. asema varmaan ei tykännyt kun katkaisin polton noin vain ja otti nokkiinsa.
Asenna poltto-ohjelma (Nero varmaan, poista vanha kokonaan, myös rekisteristä jos osaat) uudestaan, alkaa toimimaan.