kaikkitietäväiset, mitä se Kallion Mika tänään teki väärin, kun Kotarinsa levisi..?? Ja epäilemättä oli vielä taskussaan kaukosäädin, millä hajotti hieman myöhemmin myös tallikaverinsa pyörän.
Eiköstä vaan. Olihan tämänkin taas pakko olla aivan Mikan oma moka!
Kertokaas nyt
8
601
Vastaukset
- ni ei pärjää
1. Kisassa mika teki kolme ohitusta, kaikki suoralla, eikä yhtäkään mutkissa.
2. Mika ohitettiin kisassa kahdesti, mutkissa molemmat, ei suoralla kertaakaan.
3.Onko kukaan koskaan laittanut teknisiä vikoja Mikan piikkiin, enpä usko. Sen sijaan kaatumiset laitetaan kuskin piikkiin. Jos ei pysy tallikaverin vauhdissa ja joutuu pitämään taitoihinsa nähden liian kovaa vauhtia niin kaatuminen on hyvinkin mahdollinen.
4.Ja voi olla myös niin, että kun kuskien nopeus ei riitä niin koneesta yritetään ruuvata vauhtia teknisen kestävyyden kustannuksella.
Mutta tätähän on ihan turha sulle yrittää vääntää edes rautalangasta. Ja varmaan seuraavat turon viestit ovat selittelyä trolleista ja isien siittiöistä, vaikka taaskin pelkkiä tosiasioita tässäkin vain esitin.- Turo--Inkeri
Eli kun Mika ohittaa, se johtuu vain ylivertaisesta kalustosta, ja tapahtuu "säkällä".. ja kun taas Mika ohitetaan, se on puhtaasti ohittajan taitoa.
Ai ajaako Mika vielä piikillä. No perhana aika hyvinhän se sitt.. eikun SAATANA mikä idiootti, on mennyt väärän kokoisella pyörälläkin ajamaan!!! - Turo--Inkeri
Turo--Inkeri kirjoitti:
Eli kun Mika ohittaa, se johtuu vain ylivertaisesta kalustosta, ja tapahtuu "säkällä".. ja kun taas Mika ohitetaan, se on puhtaasti ohittajan taitoa.
Ai ajaako Mika vielä piikillä. No perhana aika hyvinhän se sitt.. eikun SAATANA mikä idiootti, on mennyt väärän kokoisella pyörälläkin ajamaan!!!Mikahan on saanut tänään perheenlisäystä! Eli sehän sen vauhdin laannutti.. tuskin sillä edes pyörä leipoi kiinni, vaan luovutti ettei vaan satu mitään. Tallikaverikin sitten jo kohta luovutti myötätunnosta.
- musta on mustempi kuin esim...
Turo--Inkeri kirjoitti:
Eli kun Mika ohittaa, se johtuu vain ylivertaisesta kalustosta, ja tapahtuu "säkällä".. ja kun taas Mika ohitetaan, se on puhtaasti ohittajan taitoa.
Ai ajaako Mika vielä piikillä. No perhana aika hyvinhän se sitt.. eikun SAATANA mikä idiootti, on mennyt väärän kokoisella pyörälläkin ajamaan!!!Niin mistäpä sitä tieää, mutta pistäähän se epäilemään kaluston paremmuutta kun Mika menee muista suorilla karkuun ja muut ottaa Mikan mutkissa kiinni ja menee ohikin.
Mutta voihan se olla niinkin, että muiden mopot vaan on mutkissa paremmin ajettavia kuin Kotarit.
BUAAHHAAHHHHHAAAAAAAAAAAAAAAAAAA emmä usko tota itsekkään - lapsen isä?
Turo--Inkeri kirjoitti:
Mikahan on saanut tänään perheenlisäystä! Eli sehän sen vauhdin laannutti.. tuskin sillä edes pyörä leipoi kiinni, vaan luovutti ettei vaan satu mitään. Tallikaverikin sitten jo kohta luovutti myötätunnosta.
????
- pulu kallistuu...
varsinainen ammattilainen!
Olisko aika lopettaa ja siirtyä vaikka satubalettiin tai pitsinnypläykseen?- Turo--Inkeri
Ekaa kauttaan #36 ajaa 250:ssa. Ja taas oli tulossa tallikaverille päihin.. kunnes molemmat KTM-kuskit päättivät luovuttaa, Kallio varmasti siksi, kun tuli isukiksi, eikä halunnut että vaan mitään sattuu, ja Aoyama sitten kun oli niin liikuttunut tallikaverinsa puolesta.
Oi tätä motogp-ASIANTUNTIJOIDEN sivustoa!! - tero-punkero
Turo--Inkeri kirjoitti:
Ekaa kauttaan #36 ajaa 250:ssa. Ja taas oli tulossa tallikaverille päihin.. kunnes molemmat KTM-kuskit päättivät luovuttaa, Kallio varmasti siksi, kun tuli isukiksi, eikä halunnut että vaan mitään sattuu, ja Aoyama sitten kun oli niin liikuttunut tallikaverinsa puolesta.
Oi tätä motogp-ASIANTUNTIJOIDEN sivustoa!!olis vaan opetellu vuoden tai kaksi vielä piikillä, sitten vasta isompaan luokkaan.
Sehän on tietenkin helpompaa vaihtaa luokkaa jollei rahkeet riitä..
mestaruuden kautta ylemmäs, siinä vaktaa perkele.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1885101- 181792
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka631636Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1271517Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s101497Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit511175Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.961084Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249307980- 196945
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö7840