Vanhustenhuollosta

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2007/09/561939


On se hyvä, että kehitystä jarruttelevat kärttyisät vanhat hoitajakantturat alkavat vähitellen väistyä eläkkeelle.
1156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"Suurin osa kanteluista tulee omaisilta ja HOITOHENKILÖSTÖLTÄ.

Hoitajat kantelevat lähinnä henkilöstövajeesta sekä epäpätevän työvoiman käytöstä."

Tuo on linkittämästäsi uutisesta. Kerrotko vielä miten uutinen ja lauseesi vanhoista hoitajista, liittyvät toisiinsa. Ja kun kerran kehityksen suunta on ollut valitusten lisääntyminen, niin miksi on hyvä että kehityksen jarruttajat väistyvät?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


valituksia! kirjoitti:

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2007/09/561939


On se hyvä, että kehitystä jarruttelevat kärttyisät vanhat hoitajakantturat alkavat vähitellen väistyä eläkkeelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu