akin pureskelu-tyyli

miten joku voi pureskella ruokaa noin? ihan kuin jänis, käyttääkö se vaan takahampaita?
51076
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ja muodostaa ruuasta lönttejä ja nielaisee ne sitten, jolloin muodostuu paljon ilmaa ja on hyvä piereskellä.

Äänestä

Mä oon kanssa usein ihmetellyt sen kiivasta pureskelutahtia, pistää silmään kyllä...

Äänestä
  • ihmiset yleensä pureskelevat väärin,jokaista suupalaa pitäisi purra n.30 kertaa.Joten Aki saattaa olla tässä asiassa lähempänä oikeaa kuin luulisikaan. ;D

    Äänestä

  • DoctorDoctor kirjoitti:

    ihmiset yleensä pureskelevat väärin,jokaista suupalaa pitäisi purra n.30 kertaa.Joten Aki saattaa olla tässä asiassa lähempänä oikeaa kuin luulisikaan. ;D

    Seurasin juuri eilen, kun söivät, että Aki puri (lue mussutti) noin kolme kertaa lusikallisen ruokaa... Timo pureskeli paljon kauemmin omaansa. Aki siis vaan mussuttaa ja nielasee... Karsee tapa.

    Kaikkilla on se huono tapa, että puhuvat ruoka suussaan. Rumaa!

    Äänestä

  • DoctorDoctor kirjoitti:

    ihmiset yleensä pureskelevat väärin,jokaista suupalaa pitäisi purra n.30 kertaa.Joten Aki saattaa olla tässä asiassa lähempänä oikeaa kuin luulisikaan. ;D

    että aki pureskelee ruokansa päin vittua.
    kas kun on vielä hengissä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ihmekone kirjoitti:

miten joku voi pureskella ruokaa noin? ihan kuin jänis, käyttääkö se vaan takahampaita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu