ysivitosissa talvella? Minulla 2.3t ja ei tahdo riittää lämpö sisällä,lämpöviisari pysyy vaakassa.Manuaali ilmastointi.OIsko vika termarissa,minkälainen homma vaihtaa termari?
Tarkeneeko
Teidän
71137
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ne Ooppelit. Osta vanha kunnon tonnari. Siinä on kunnon Saappi.
nyt lähtisi 9-5:sta ihan Ooppeliksikaan nimittelemään. Itselläni oli ennen nykyistä ysikolmosta -99 vuosimallia oleva 9-5 2,3t-koneella ja automaatti-ilmastoinnilla. Lämpöä riitti auton sisällä yllinkyllin vaikka ulkolämpötilat olivat pahimmillaan alle -40 asteessa. Ja ihan sama nykyisessä -06 SportCombissakin vaikka normaalin käyntilämpötilan saavuttaminen näyttääkin kestävän hieman kauemmin kuin edellisessä ysiviitosessa.
Eli sanoisin että jos ei Saabissa talvella tarkene niin silloin kannattaa lähteä jostakin vikaa etsiskelemään...
vuosmalli 99 ei oo vielä Ooppeli.
tekee jonkun päätöksen,esimerkiksi siirtää jonkun auton tuotannon maasta toiseen ei tarkoita että siltä seisomalta auto tuleekin esim. saksasta.Siihen mene vuosia. Viime vuonna kesällä hain uuden 9-3 combin ja työkaverit vähän piruili että "mites opeli toimii".Mentiin auton luo ja kolmesta laatasta sekä papereista luki.Made in sweden.trollhättan.Ja noin on edelleenkin.
Olen tilannut Tekniikan maailmaa 1995 vuodesta lähtien ja joka vuotuisessa talviauto vertailussa Opelit on ollut vertailun lämpimimpiä autoja.. ja omaa 9-5 ferkkua ei saa läheskään yhtä lämpimäksi -25 asteen pakkasessakuin vaimon Corsaa.
tämän vuotinen talviauto TM-lehdessä.Voisitko laittaa tekstin lopputuloksesta tiivistettynä,sekä sisätilojen lämpiämisestä.Käsittääkseni mukana oli Saab Cadillacin BLS malliin puettuna,ja myös Opel.
GM tuli kuvioihin mukaan 1994.