Puerto de la Cruz

Hei Puerton asiantuntijat!
Olen lähdössä ensimmäisten mukana kun kausi kuukauden päästä alkaa. Vuodenvaihteen ja kevään meiningit siellä on tuttuja, mutta kyselen, onko siellä jotain erityisiä aloituskarkeloita. Tietysti suomalaisbaarien kantajengit kokoontuvat, mutta mitä muuta?
Kuukausi matkaan, ihanaa ajatella aurinkoa tässä vesisateessa ja harmaudessa.
1477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pelkästään jo se riittää juhlan aiheeksi, kun pääsee hetkeksi pakoon tätä oravanpyörää täällä kotimaassa, ja synkkää ja pimeää syksyä, joka päivä voi pitää pikku pirskeet, ja kavereita takuulla löytyy, ja usein siellä Puertossakin on jos jonkinlaisen pyhimyksen juhlapäivä, kyllä ne tuolla etelässä osaavat. Nettisivuilta varmaan löytyy noita Teneriffalaisten juhlapäiviä, mutta kyllä siellä varmaan joku juhla lokakuussakin löytyy, jos ei, niin pitää omat pikkujoulut, hyvää matkaa sinne mukavaan paikkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kausi alkaa pian! kirjoitti:

Hei Puerton asiantuntijat!
Olen lähdössä ensimmäisten mukana kun kausi kuukauden päästä alkaa. Vuodenvaihteen ja kevään meiningit siellä on tuttuja, mutta kyselen, onko siellä jotain erityisiä aloituskarkeloita. Tietysti suomalaisbaarien kantajengit kokoontuvat, mutta mitä muuta?
Kuukausi matkaan, ihanaa ajatella aurinkoa tässä vesisateessa ja harmaudessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu