Ihmettelen suuresti sitä, että bb:n Heli saa olla talossa.
Mitä tapahtui viime vuoden Heidille? Joka sanoi olevansa sinkku ja sitten selvisi, että hän tapailee jotain. Ja joutui talosta pois.
Mitä tämä Heli tekee? Hän valehdellut alusta asti isoveljelle ja sanonut, ettei ole rikosrekisteriä ja ettei käyttänyt potkunyrkeilyä missään. Kuitenkin ovista ja ikkunoista tipahtelee paljon uutisa hänen valehtelusta.Ja pahoinpitelyistä. Eikö hänen kuuluisi tulla talosta pois? Minusta on väärin pitää tuollaista valehtelevaa ja väkivaltaista naista talossa.
http://www.seiska.fi/huhhuh/seiskatv/_a60312/bbheli haastattelussa/
http://www.seiska.fi/huhhuh/julkku_uutiset/_a60463/bbheli valehteli haastattelussa/
Mitä tapahtui viime vuoden Heidille? Joka sanoi olevansa sinkku ja sitten selvisi, että hän tapailee jotain. Ja joutui talosta pois.
Mitä tämä Heli tekee? Hän valehdellut alusta asti isoveljelle ja sanonut, ettei ole rikosrekisteriä ja ettei käyttänyt potkunyrkeilyä missään. Kuitenkin ovista ja ikkunoista tipahtelee paljon uutisa hänen valehtelusta.Ja pahoinpitelyistä. Eikö hänen kuuluisi tulla talosta pois? Minusta on väärin pitää tuollaista valehtelevaa ja väkivaltaista naista talossa.
http://www.seiska.fi/huhhuh/seiskatv/_a60312/bbheli haastattelussa/
http://www.seiska.fi/huhhuh/julkku_uutiset/_a60463/bbheli valehteli haastattelussa/
Vastaukset 17
Vanhimmat
...Lopeta nyt jo, kateus paistaa viesteistäsi....naurettavaa !!!!
Kaikki nauravat sinulle, joka puolustat rikosllista ja itsetuntosi menettäneenä näet vahvuuden "rikollisessa johtajassasi", joka lyö ja sortaa toisia, että toiset pelkää. Ei edes jaksa sääliä sinua, sillä olet niin naurettava.
Naurettava olet sinä rikollisen puolustaja, kaikki sinulle nauraa! Itsetuntosi menettäneenä peesaat väkivaltaista sortajaa!
Sää oot vissiin saannu siltä kunnolla turpiis, kun jaksat näillä palstoilla samaa asiaa yötä päivää jankuttaa. Vai saitko vallan aivovamman?
Ensimmäisen viestin tänne laitoin ja en huomannut aikaisemmin tälläistä viestiä olevan. Joten pahoittelut viestistä.En tiennyt aiheen olevan täällä jatkuvasti esillä.
Kyllä sun tyylis jo täällä tunnetaan, turha venkoilla.
oli miten oli, mutta ainakin taitaa tulla nyt uudelleen tämä asia selväksi täällä :D
Ja taitaa olla sitten aikaa kyttäillä täällä näitä viestejä päivät ja yöt ;) Mutta pidetään tämä aihe nyt sitten ylhäällä muodon vuoksi. kerran aikaisempia viestejä en löytänyt aiheesta etusivulla :P
kun et enää muista mitä tänne olet suoltanut.Anteeksi saat eihän höperyydelle mitään voi eikä se edes parane vaan pahenee.
Ensin väitit Helin "hakanneen" minut ja nyt olenkin vanhus :D Eihän Heli kuitenkaan vanhuksiin kävisi kiinni, joten sovitaan minulla olevan se aivovamma ;D Kerran sinua niin kovasti tämä aihe ärsyttää.Miksi edes aikaiset näitä aiheita, kerran nämä täällä pyörivät jatkuvasti.
Nim.höperö vanhus vai pahoinpidelty aivovamma?
KYL SE NIIN O ET SAMAT SÄÄNNÖT KAIKILLE... OMPA NY KIVAA ET TOISET SAA KIKKAILLA JA SEKOOLLA... TOISET EI. MÄ LUULEN KYL ET SOSIONOMIKSI OPISKELEEN EI TARVI HELIN ENÄÄ RYHTYÄ... KATTOVAT VARMAAN KOULUS VÄHÄ KIEROON. JA SÄ JOKA NÄRKÄSTYT NOIN KU HELISTÄ KIRJOTETAAN TAIDAT OLLA SEN HYVÄKI KAVERI??? ONHAN SE TOTTA ET ASIOILLA AINA SE TOINENKI PUOLI... VAIKEEPA SITÄ O MENNÄ SANOON ET ONKO JONKU MUMMUN HAKKAAJAN KENKINY VAI KENET JA MITÄ SIINÄ ON TAPAHTUNU... EI KANNATA SILTI TÄÄL NII HENK. KOHT. OTTAA ASIOITA. TOISEN MIELIPITEESEEN EI NÄÄS VOI OIKEEN VAIKUTTAA. ANTAA KAIKKIEN KUKKIEN KUKKIA... KIRJOTTELIJOIDEN JA HELINKI... KUMMINKI KU TOMMOSEEN OHJELMAAN MENEE NI KANNATTAS MIETTIÄ ET TOSIAAN KAIKKI KAIVETAAN ESILLE... LASKIAISPASKOJA MYÖREN ESIIN. JA MEDIA "TEKEE SYYLLISEN KENESTÄ HALUAA"..USKOO KEN TAHTOO.
Samaa mieltä kyllä.
Kuitenkin talon säännöissä on käsittääkseni mainuttu, että isoveljelle pitää olla alusta asti rehellisiä.Kuitenkin näitä luurankoja tullut Heliltä muutama ulos. Lisäksi edellisen kauden BB:n Heidikin sai aika helposti lähdöt talosta. Mutta Mika kyllä aiheesta poistettiin.
KIVA O KYL SEURATA TOTA KINAAMISTA JA SAIVARTELUA.. TÄYTYY KYL MYÖNTÄÄ ET JOILLAKI SANA HALLUSSA KUN NÄRKÄSTYVÄT...
tai iis helin kuoma;) etkö jo oikeesti kyllästy itseesi?
...kun talosta palaa, että onko juttu tosi. Vai olisiko oikein että sinultakin menisi vaikka työpaikka sen takia, että joku ***** daiju väittää julkisesti sun tehneen väkivaltaa häntä kohtaan, vaikka olisit vain ohimennen ko. hlön tavannut?? Asioilla on puolensa, ehkä se, joka tuon jutun lehdelle antoi, on sitä nyrkkiä kerjännyt, ja Heli vaan puolustautunut...?
Asialla on monta puolta ja jokainen uskoo mitä näkee/lukee.
Eikö jossain lehdessä poliisi antanut tästä asiasta haastattelun?Jos oikein muistan ja jossain puhuttiin 3viikkoa(nyt ehkä neljä)sitten Heli olisi tapellut jossain.Tietenkin nämä voivat olla pelkkiä huhuja(paitsi poliisin haastattelun anto lehteen).
Minun juorulähteeni ;) Helin kanssa monta vuotta samalla luokalla ollut ihminen kertoo hyviä juttuja...mm. varkaus, koulukiusaus...ym..Mitäs hänen kaverinsa osaa kertoa aiheesta?
On ihmisten pettämistä tuoda tuollainen rikollinen joukkoon. Kuka normaali ihminen haluaa olla tekemisisssä koulukiusaajan kanssa tai pahoinpitelijän, joka vieläpä pahoinpitelee sivullisen, kun sattuu olemaan sillä tuulella.
Tuollaiset rikolliset eivät saisi olla mukana.