agp 8x hyöty?

Joo mulla ois semmonen kysymys että: mun emo tukee 8x:ää mut näyttis jonka ostan ei tue ku 4x:ää (radeon 9100 128mb crt tv dvi). Nii onko tosta 8x hirveätä hyötyä ylipäätään? entä tulevaisuutta ajatellen (lähinnä pelit)?
3533
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

AGP 4x 8x ero 2-3% luokkaa, sitten kun joku
peli sitä tukee. Lisää aiheesta voit lukea
lukemattomilta keskustelupalstoilta,
esmes. Muropaketti.comin bbs-palstalta.

Äänestä
  • uusi windows vaadi sitä parin vuoden päästä ?

    Äänestä

Toiko nyt sit on se hyvä kortti jota sä oot hehkuttanut. Jos se kortti ei tue 8x, niin minkä takia sä meet ostaa sellasen?? SPEDE

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


JundE kirjoitti:

Joo mulla ois semmonen kysymys että: mun emo tukee 8x:ää mut näyttis jonka ostan ei tue ku 4x:ää (radeon 9100 128mb crt tv dvi). Nii onko tosta 8x hirveätä hyötyä ylipäätään? entä tulevaisuutta ajatellen (lähinnä pelit)?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu