Unforgiven Tulokset!!

Striper

ECW Championship
CM Punk(c) vs. Elijah Burke
V: Punk

WWE Tag Team Championship
Matt Hardy & MVP(c) vs. Deuce & Domino
V: Matt Hardy & MVP

Triple H vs. Carlito
V: Triple H

Womens Championship
Candice(c) vs. Beth Phoenix
V: Candice

World Heavyweight Championship
TGK(c) vs. 619 vs. Batista
V: Batista

World Tag Team Championship
Lance Cade & Trevor Murdoch(c) vs. Londrick
V: Cade & Murdoch

WWE Championship
John Cena(c) vs. Randy Orton
V: Randy Orton (DQ)

The Undertaker vs. Mark Henry
V: The Undertaker


Siinäpäs oli Unforgiven. En ole oikeastaan tyytyväinen kuin ainoastaan Taker vs. Henry otteluun, MVP & Hardy otteluun, Tripsu vs. Carlito otteluun & Punk vs. Burke otteluun..

2

264

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eugene6

      Aika odotettuja tuloksia...Onneksi whc-mestaruus vaihtui mutta Ortonin olisi jo kuulunut voittaa.Veikkaan että koska Orton "voitti" DQ:lla niin ensi PPV:ssä näemme vielä kerran Cena VS Orton. Mutta kysymys kuuluukin joko tripsu tulee vyön perään? Uskoisin näin sillä hänelle ei oikeastaan ole enää muita vastustajia joten ehkäpä seuraavassa ppv:ssä Cena VS Orton VS HHH mestaruudesta?

      • chicarron

        Eipä tuonne tosiaan montaa yllätystä mahtunut. Batistasta tuli jälleen mestari. Kai tuo oli ansaittua, kun kaveri on Wrestlemaniasta asti ollut jokaisessa PPV:ssa mestaruusmatsissa. Alkaa vain vähän naama kyllästyttää. Ja pelkään pahoin että seuraavaksi WWE jatkaa Batista-Undertaker-feudia, joka myös ehti jo alkaa kyllästyttää. Kyllä Smackdownin mestaruuskuviot kaipaisivat uutta väriä.

        Mitä Raw:iin tulee niin Unforgivenissä ilmoitettiin jo että seuraava mestaruusmatsi tulee olemaan Cena vs Orton Last Man Standing. Toivottavasti Orton voittaa, sillä Cenan naama alkaa myös olla aika kulunut. Todennäköisesti kuitenkin Cena säilyttää mestaruuden, jolloin saadaan kunnolla vauhtiin Cena-Triple H-feudi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      88
      3234
    2. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      321
      2822
    3. Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken

      ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi
      Maailman menoa
      191
      1556
    4. Martinan firma haastettiin käräjille

      Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      240
      1282
    5. Voi kulta rakas

      Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �
      Ikävä
      62
      1252
    6. Miksi haluat satuttaa

      Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano
      Ikävä
      28
      1041
    7. Miksi ette halua kaivattuanne

      Yksi syy tai tekosyy.
      Ikävä
      74
      1000
    8. Toivotko vielä et

      Päätyisimme yhteen?
      Ikävä
      79
      997
    9. Ketä sinä

      Odotat oikeasti. Miksen sulle totta olla saa.
      Ikävä
      117
      970
    10. Sano nyt mitä

      Sinä oikein haluat?
      Ikävä
      72
      924
    Aihe