Miten käytännössä

kun on käynyt np-ultrassa (1,4mm turvotus)Ilmeisesti se ihan normaalin rajoissa.
Sitten otettiin se verikoe sen jälkeen,niin kauanko menee aikaa,että tulee jotain tietoa,jos on jotain huolestuttavaa siinä sitten ilmennyt.??
6672
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mun on pakko kysyä, että mikä ihmeen verikoe sen jälkeen? Ei multa vaan otettu mitään.. (nyt terve tyttö 5 viikkoa)

Äänestä
  • downinsyndroomaa... ilmeisesti kyse on juuri tuosta verikokeesta... vastaus tulee viikossa... jos verikokeesta löytyy jotain niin soittavat varmasti.

    Äänestä

Olisko kenties korkea ikä odottajalla? Koska meillä oli myöskin 1,4mm ja sanottiin että paremmin kuin hyvin menee.

Äänestä

Käytiin np-ultrassa ja turvotus oli 1,2 mm. Kävin myös verikokeessa(veriseula) ja sanoivat että tulos tulee kolmessa viikossa. Ottavat yhteyttä jos jotain erikoista ilmenee.

Äänestä

verikoe pari viikkoa ennen ultraa ja sit ultrassa laskettiin suoraan yhdistetty riski. Häviävän pieni oli, onneksi ei tarvinnut alkaa miettimään asioita pidemmälle :)

Äänestä

tää juttu oli mulle ihan uutta! mutta ehkä ei mitään otettu, kun kaikki oli kunnossa. J aterve tyttö tuli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


menee tuo kirjoitti:

kun on käynyt np-ultrassa (1,4mm turvotus)Ilmeisesti se ihan normaalin rajoissa.
Sitten otettiin se verikoe sen jälkeen,niin kauanko menee aikaa,että tulee jotain tietoa,jos on jotain huolestuttavaa siinä sitten ilmennyt.??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu