Alaselkäni, yläslekäni ja jalat prakaavat. Tuntuu, että jalat kipeytyy alaselkäni takia. Nivelet tuntuu jäykiltä ja tulehtuneilta ajoittain. Reumaa minulla ei ole ainakaan vielä todettu. Mitä luontaista apua olisi nivelongelmiin? Minulla on yliliikkuvat nivelet ja skolioosia. Käynyt olen kansanparantajallikin, mutta erityistä apua en saanut.
Nivelvaivoihin
kipeytyvä
81039
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
inuitt seloljea, on todella tehoksta! ja yliliikkuviin niveliin auttaa punttiharjoittelu, sauvakävely...ja kunnos venyttely
Mitä ihmeen inuitt sol...? Tarkoititko kalaöljyä?
inuitt selolje on hyljeöljyä, laita kansainvälinen google ja hakusana inuitt selolje. norjasta saa tilata ja parempaa ku kalaöljy!
mainostamassa hylkeiden teurastajien tuotetta. Hyi!
hylje on eläin ja eläimiä ihmiset syö! ja hylkeen rasvassa on paljon omega kolmosta ja dpa.ta! suomessakin sais tappaa enemmän hylkeitä koska ne tuhoo kalastajien kalat ja verkot, hylje on ehkä hellusen näköinen mutta luonne on pahempi ku rikollisella
rikkijauhe eli msm-jauhe sitä voi tilata tai ostaa tabletteina apteekeista tai luontaistuoteliikkeistä
Suosittelisin lisäämään liikuntaa, sekä ostamaan vaikkapa möllerin omega-3 kalaöljyä nestemäisenä (tulee halvemmaksi, imeytyy paremmin, ei lisättyjä vitamiineja..)
myös rikki on hyvää ja muista ottaa rikin kanssa molybdeeniä 150 mg vrk kalanmaksaöljyä myös lusikallinen vrk ja monivitamiini tabletti päivisin