Osaisko joku ystävällinen sielu neuvoa, miten kannattaa mennä lentokentältä hotellille, jos hotelli sijaitsee gracia-metroaseman lähellä?
Ko. asemalla on ilmeisesti rautatieasemakin.
Eli kannattaako lentoasemalta ostaa t2 lippu ja mennä sillä keskustaan ja metrolinjoja vaihtaen gracia-asemalle? Vai meneekö lentoasemalta bussi suoraan gracia-asemalle? Vai kannattaako vaihtaa vain junaa?
Kuulutetaanko lentokentältä tulevissa busseissa esim. isommat aukiot?
Matka lentokentältä
Eka kertaa
2
1187
Vastaukset
- Una vegada
Ota ilman muuta paikallisjuna kentältä Paseo de Gracian pysäkille(vai tarkotatko jotain toista pysäkkiä?). Pääset suoraan.
- helppoa
Jos et ole muutaman Euron varassa,mene taxilla.Ei tarvitse kyttäillä eikä vaihdella ja pääsee ovelta ovelle.Itse tein juuri näin,eikä maksanut kuin vajaa 20€.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1372021
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1311696Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11526Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras881433- 321431
Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne1321254Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet571184- 251140
Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221031- 57942