Voisiko joku hieman valaista asiaa tietämättömälle..siis mitä kiinittymis vuodot on.? ja koska semmoset tulee.? siis alku raskaudessa ilmeisesti..mutta mitä jos niitä luulee vaan menkoiksi vai eroaako jotenkin.? väriltään.yms. mulla oli tossa viikonloppuna kaksi päivää semmosta vuotoa..kesti niin lyhyen aikaa että en usko menkoiksi. mutta mitä muutakaan se olisi en usko että raskaanakaan olen vaikka kovasti sitä toivoisinkin :) eikä mitään muita oireita ole ollut. Kiitos jos joku viittii asiallisesti vastata :)
Kiinnittymys vuodosta..?
hmm..
2593
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Juu,eli siis kiinnittymisvuodon ajankohta voi vaihdella,(ei kuitenkaan isoja heittoja) mutta luulisin että noin 3-12pvää mahdollisen hedelmöittymisen/ovulaation jälkeen. Ja on väriltään rusehtavaa tai joillain voi olla myös hiukan veristäkin.
ovulaation jälkeen, ja vuoto oli tosi niukkaa, ihan vain pyyhittäessä. Ei siis verta, vaan ehkä pikemminkin vaaleanpunaista. Aivan kuin valkovuotoon olisi tiputettu tippa verta.