Keittiössäni lentelee ruskeita siivellisiä noin sentin mittaisia ötököitä, jollaisia en ole aikaisemmin nähnyt. Tuntuvat tykkäävän kaikesta jauhoista mysliin, leipään ja hedelmiin, eikä auta vaikka olen ruokakaapitkin jo pariin kertaan tyhjentänyt ja desinfioinut. Jauhomatoja ne eivät ole, mutta illan pimentyessä valtaavat keittiöni.. Kuvaukseni ei ole paras mahdollinen, mutta olisiko kellään tietoa millä pääsen noista inhoista ötököistä eroon ja mitä ne ovat?Kiitos!
Vastaukset 4
- hortsonomi
lasiin omenaviinietikkaa,vettä ja muutama tippa astianpesuainetta, kelmu päälle ja reijitä kelmu. En tiedä onko ötökkäsi samoja mitä meillä oli, mutta kokeile ansaa se saattaa tepsiä.
- tpra
Uskoisin että samoja ötököitä lentelee myös meidän keittiössä. Kaappien putsaus on tehty, mutta syytä en tiedä. Olisikohan jotain jauhkokoisia?
http://www.tahtipalvelutstjerna.fi/koit.html - lie...
Muuten sanoisin, että ovat russakoita, mutta tuo lentely ei sovi kuvaan. Russakalla on siivet mutta eivät lentele yleensä. Russakoita voi talossa olla "miljoona" ja päivällä niitä ei näy missään, mutta kun valot illalla sammu, ne "valtaavat" talon, eli tulevat koloistaan ruokaa hakemaan ja kaikki maistuu niille.
- basket 986
intian jauhokoisia, kovasti ovat samannäköisiä.. Alkaa vaan hermot mennä totaalisesti, kun eivät häviä sitten millään.. Kai kohta täytyy soittaa tuholaistorjuntaan, jotta myrkyttävät koko kämpän.. Argh..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html5791390Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän42743Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl470680- 34519
Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll5519Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37480Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin28474- 39467
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE149434- 22412