Kesannoista

Jos minulle ei ole kesannointioikeuksia vahvistettu, voinko silti kesannoida vai pitääkö niitä ostaa jostain/joltain????
1329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

http://www.loimaanseutu.fi/Default.aspx?id=548088
Maa- ja metsätalousministeriö ja Maaseutuvirasto tulevat tiedottamaan kesantovelvoitteen poistumista koskevasta päätöksestä ja sen vaikutuksista eri tukijärjestelmiin yksityiskohtaisemmin loppuvuoden aikana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uusi yrittäjä kirjoitti:

Jos minulle ei ole kesannointioikeuksia vahvistettu, voinko silti kesannoida vai pitääkö niitä ostaa jostain/joltain????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu