Koeajoin jo uuden 407:n Takana itsellä 4 pösöä joista 3 on farmari mallia. Nyt tuli piste, sillä uusi 407 ei tarjoa mitään uutta ja mielenkiintoista, kivaa. Auton takamatkustajille varatut tilat ovat edelleen ahtaat ja takakontti pieni sanoo sitten suunnittelijat ja mittatilat mitä tahansa. Auton profiili on kuin venäläinen ydinsukellusvene, sinivalas. Edestä pullea ja takaosa muistuttaa enemmän jotain japanilaista tusina-autoa.
Tuli merkin vaihto ja ennustan pösönmyyntilippulaivan merkittävää menekkiromahdusta !
Miksi peugeot ei voisi yllättää kehittämällä autoon jotain kivaa ja uutta ? Miksi kaikki pitää olla niin suunnattoman tylsää ja tavanomaista ? Tällä hinnalla voisi sitä edellyttää !
Koeajoin uuden 407n
14
1947
Vastaukset
- pihlajanmarjat
sanoi kettu kun niihin ei ylettynyt !!!!!!!!!!!
- 10 pösöä
VAI AJOIT UUDEN SEHÄN ON JO VUODELTA 2005, OLET HIUKKASEN JÄLKIJUNASSA.
VINKKI: AUTOKUUME MENEE OHI KUN HIEROO TYHJÄLLÄ PUSSILLA OTSAA - haaveilit
407:sta, mutta olisit nyt vaan sanonut suoraan ongelmasi: "Ei oo rahhoo - pitää tyytyä nykypeliin (olipa se nyt mikä sitten onkin!!!)
- Kalle
Tämä sama juttu saman sisältöisenä oli vähän aikaa sitten Toyota-palstalla, kaveri oli vaan ajanut uuden Avensiksen. Näkyy poistetun kiivaasti tojo-palstalta.
Kaverihan ei ole edes autoasiantuntija tai sitten piruilee, kun tuossa ennen tätä juttua on ajanut myös uuden 406:n. Mistähän niitäkin vielä saa ;))? - uhreja
Kalle kirjoitti:
Tämä sama juttu saman sisältöisenä oli vähän aikaa sitten Toyota-palstalla, kaveri oli vaan ajanut uuden Avensiksen. Näkyy poistetun kiivaasti tojo-palstalta.
Kaverihan ei ole edes autoasiantuntija tai sitten piruilee, kun tuossa ennen tätä juttua on ajanut myös uuden 406:n. Mistähän niitäkin vielä saa ;))?Vastaava viesti on tällä hetkelläkin Ford-palstalla uhrina Mondeo. Aiemmin uhrina on ollut myös Volvo V70.
- Sepe2
Täällä ei 407:sta saa pahaa sanaa sanoa, mikä on vain merkki totuuden kieltämiseltä.
Hyvä autohan se 407 on, mutta parempiakin on sillä rahalla. Minä tuppaan ostaa auton ajettavaksi, ja ajaessa ei voi nauttia siitä komeasta pitkästä keulasta.
Meilläpäin pikkukaupungissa oli 406:a taksissa 5 kpl., 407:aa ei taida olla yhtään. - Sinut on tunnistettu
ja mene kaitsemaan taaperoitasi.
- juke
Koeajoin uuden opeli. toytan.peugotin ja foordin ja mitä vielä. Sama teksti kaikkein kohdalla.
- tulos..
Se on kuin kita auki uiva hai. Kauheen näköinen.
- Ransmanni
Tämän viestiketjun aloittaja on vahingossa kirjoittanut ajatuksiaan Peugeot -palstalle, hän tarkoitti tuossa tekstissään Avensista, joka on tosiaankin sinivalaan näköinen auto:-)
Niitä näyttää riittävän meidän kelpo sheriffillämme. Toyota Avensiksen koeajotilaisuudessa Mustaparta oli värjännyt haivenensa punaisiksi ja ammattikin oli välillä muuttunut kapteeniksi. Vaikka automerkki muuttuu, pysyy kirjoitus samana, löytyen yhä Peugeot 407:n lisäksi ainakin Volkswagen Passatin, Opel Vectran ja Toyota Avensiksen keskustelusivuilta. Olisikin mukavaa saada tietää mikä mahtaakaan olla Mustaparran oma tämänhetkinen auto!?
- kampela
Myönnetään, Ave on sinivalaan näköinen.
Ja 407 valitettavasti kampelan...
- ihmeestä se
johtuu, että jollakin tavalla nämä erilaiset provot, jotka leviävät eri automerkkien keskustelupalstoille, näyttävät hyvin usein liittyvän jollakin tavalla tai tulevan Toyota-palstalta.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4674034Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3181692- 1161526
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n891474Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991408Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n601375- 521316
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi981229- 441079
Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa341078