Ettekös te sotilaat

näe ristiriitaa EU:n intressien ja Suomen maanpuolustuksen välillä? EU-Suomi ei ole itsenäinen valtio, niin että pankaas liikkeelle, pojat.

Muistakaa valanne velvoite ja vapauttakaa maa vieraiden pistimien alaisuudesta!
5362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Suomi vapaaksi vieraan vallan alta. Missä voi ilmoittautua taistelujoukkoihin?

Äänestä
  • Vapaan Suomen Liitto, maamme vapauttamiseen tähtäävän EU-kriittisen liikehdinnän ehdoton ja kiistaton kova ydin.

    http://www.vapaansuomenliitto.fi/

    Tilaa korkea tasoinen Vapaa Suomi -lehti; maamme johtava EU-kriittinen foorumi toimittajana mm. taloustieteiden professori.

    Äänestä

aiemmin tällä palstalla esille kuinka totaalikieltäytyjien päämäärät ovat ristiriidassa demokratian kanssa. Kun demokratiassa jokainen joka uskoo tasa-arvoon noudattaa lakeja, jotka ovat demokraattisesti päätetty, jos ei miellytä, niin lakeja ei voida muuttaa niitä rikkomalla. Jos taas näin uskoo, niin silloinhan kuka tahansa voisi tuolla periaatteella tehdä mitä huvittaa.

"Jos havaitsen tai saan tietää jotakin olevan tekeillä laillisen esivallan kukistamiseksi tahi maan yhteiskuntajärjestyksen kumoamiseksi, tahdon sen viipymättä viranomaisille ilmoittaa."

Tuo on lainaus valasta ja se ei ole mitenkään ristiriidassa sen kanssa mitä nyt tapahtuu, koska siinä luvataan ilmoittaa tällaisesta asiasta viranomaisille, mutta jos viranomaiset ovat näiden suunnitelmien takana, niin onko silloin mitään järkeä mitään ilmoitusta tehdä? Mitään omankädenoikeutta valassa ei luvata sen vannojille.

Äänestä
  • olisi ryhtyä demokraattisiin eli laillisiin toimenpiteisiin maamme vapauttamiseksi vieraiden pistimien alaisuudesta.

    On aika nähdä se karu tosiasia, että omat johtajamme ovat pettäneet kansansa - maanpetosrikoslakien vastaisella itsemääräämisoikeuden kaventamisella EU:n hyväksi. EU ja NATO ovat yhdessä Suomen globalistisen marionettihallituksen kanssa onnistumassa siinä, missä Nl ja Varsovanliitto epäonnistuivat.

    Suomen kansan kutsumus ja onni eivät toteudu vieraiden pistimien alaisuudessa. Eipä se edes säily olemassa olevana.

    Äänestä

Kyllä yhteinen puollustus(hyökäys)voimat on tarpeen . Voidaan taas Saksankanssa siirtää raja Uralille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


todellakaan kirjoitti:

näe ristiriitaa EU:n intressien ja Suomen maanpuolustuksen välillä? EU-Suomi ei ole itsenäinen valtio, niin että pankaas liikkeelle, pojat.

Muistakaa valanne velvoite ja vapauttakaa maa vieraiden pistimien alaisuudesta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu