mikä olis vikana 9000vm 86 turbossa kun seokset menee laihalle kun kiihdyttää kunnolla ahdot on 1 bar polttoaineen paine on 4 baria alkaako polttoaine pumppu vanheta suodatin on vaihdettu uuteen letkut on ok
laihalla
seos
3457
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Polttoaineen paine näin kaukokatseella tirkisteltynä vaikuttaisi pienenevän, eli jos KAIKKI muut on tarkistettu, sitten pumppua uusiksi.
asiantuntija tiesi kertoa, että tonnarin originelli p-pumppu kestäisi maksimissaan sen 300tkm..tiedä häntä. Omalla on ajettu nyt 271tkm, kohta puoleen pitäs ruveta temppuilemaan, jos pitää paikkaansa.
Ei muuta kun painemittari kiinni ja tarkailemaan miten ne barit käyttäytyy.
Kannattaisi tarkistaa toimiiko täyskaasurikastus. Eli yleismittarilla mittaat kaasuläppäanturin navoista 18 ja 3, kun kaasuläppä on auki (yli 72 astetta). Vastus pitää olla silloin 0 ohmia eli kärjet johtaa. Jos näin ei ole, kytkimen sisällä on juotokset "kylmenneet" ja ne pitää juottaa uudelleen.