Pitäisi päästä ylimääräisistä vaatteista ja tavaroista eroon.
Mitä kirppistä suosittelisit?
myymään menossa
111389
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Siellä käy eniten itänaapureita, jotka osatavat melkein mitä vain =D
Itse pääsin turhista tavaroista eroon kyseisellä kirpparilla ja sain vielä ihan hyvät voitot!
Suosittelen myös tuota kansantoria! Siellä tosiaan käy paljon asiakkaita ja tavara kyllä käy kaupaksi. Yllätyin myynnistä, hyvät rahat sain kerta kaikkiaan ja tavaraa ei jäänyt juuri lainkaan jälelle!
Joskus ollut useita viikkoja pöytä vuokralla muualta ja tavaraa jäänyt kasoittain mutta tuolla viikossa jo kävi kauppa kummasti.
Tuo viestiketju jonka joku tuohon liitti ja sanoi sen koskevan kansantoria niin tuskimpa! Kansantorin osoitekin on ihan eri!! Kyllä se koskee selvästi sitä Kirppua siinä ärrän vastapäätä...siitä kyllä huonoja kokemuksia löytyy.
Kiitos vastauksista tähän mennessä!
eniten tavaraa. Olen ollut kolmen eri kirpparin myyntilooseissa.
ainakaan, jos asia on näin.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=115&conference=2000000000000007&posting=22000000029067567
kyse on siitä pikkukirpusta.
tarkkoina jos ostatte kansantorilta jotakin siellä ei aina pelata rehellisesti kun maksaa pankkikortilla. Summa saattaa lähtee monta kertaa tilitäsi....
Itsekkin suosittelen Kansantoria. Pöytähinnat oli: pieni pöytä 22 €/vk ja iso pöytä 26 €/vk. Hyvin kävi siellä kyllä kauppa :)
Jos haluat varkaille tavarasi antaa ilmaiseksi,ei muuta kun sinne vaan ! Myöskään kassalla et saa tilityksessä lappujasi vastaavaa summaa,vaan summan jonka "heidän" koneensa näyttää... minne on rahat kadonneet??
Myytyjen tavaroiden lappusumma oli 11e pienempi, kuin kassanauha näytti. Sain kyllä erotuksen, kun katsoimme yhdessä lappujen summan. Eli lieneekö kone ohjelmoitu tarkoituksella näyttämään pienempää summaa?
Pallossa on edelleen kirppis. Ihan mukavasti mennyt omia tavaroita ja myyntipaikan vuokra on edullinen!