tosi on

Kiitos selkeän analyyttisestä kirjoituksesta Jukka, tämän aamun paikallislehdessä. Siinä on luettavissa missä mennään Mikkeli.
3496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hieno että jotenkin ja joku kirjoittaa selkokielellä talouden tunnusluvuista.
Kaupungin nettisivuillahan taloustilanteeseen voi käydä tutustumassa mutta asian ymmärtäminen vaatii hieman perehtymistä asiaaan. Ja tuo eurokin hämää aikalailla vieläkin. Vanha milli ei ole nyt kuin 170.000 tuhatta. Ei paljoo mitään.

Äänestä
  • Pöyry unohti mainita vielä ulkomaalaiset joita ei saisi päästää maahan ollenkaan sekä ulkonaliikkumiskiellon.

    Äänestä

  • Poliittinen poliisi kirjoitti:

    Pöyry unohti mainita vielä ulkomaalaiset joita ei saisi päästää maahan ollenkaan sekä ulkonaliikkumiskiellon.

    Kuka tämä kokomuksen Jukka Pöyry on, mahtaako olla lääkäri?? Tuli vaan mieleen, kun resepti oli, jolla sairaudet on ehkästävissä!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sammaani kirjoitti:

Kiitos selkeän analyyttisestä kirjoituksesta Jukka, tämän aamun paikallislehdessä. Siinä on luettavissa missä mennään Mikkeli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu