Mitä Tallinnan hotellia suosittelette? Viihtyisä nuorelle parille ja pitäisi olla lähellä ostospaikkoja ja satamaa. Off topicina kysyisin, että kannattaako ottaa laiva hotelli paketti vai varata erikseen hotelli ja laivamatkat?
Vastaukset 13
- Ohitallustaja
Siinähän on upouusi hotelli suoraan satamassa Norde centrumin vieressä mutta nimi karkaa mielestä. Paketti on varmaan helpoin.
- ja satamissa
A-terminaali Reval Inn ja D-terminaali Portus , jää rahaa muuhunkin.
- 573 kertaa
Sataman lähellä uusi europe hotelli
- varaus?
ja satamissa kirjoitti:
A-terminaali Reval Inn ja D-terminaali Portus , jää rahaa muuhunkin.
Mitä kautta tai paremminkin mistä tuo paketti , siis hotelli laivamatka varataan?
- XXL
varaus? kirjoitti:
Mitä kautta tai paremminkin mistä tuo paketti , siis hotelli laivamatka varataan?
Eckerölinen kautta varaan aina omat pakettini. Helppoa ja nopsaa, useemmiten suomenkielistä palvelua. Laiva on vanha, mutta palvelu laivalla kattaa sen, suomenkielinen henkilökunta, mukavia ja ystävällisiä. Sekä iso ja edullinen "market", josta yleensä ostamme siiderilaatikot, ettei tarvitse maista rahdata. Matkoista ja laivalla tehdyistä hankinnoista saa vielä S-bonuksetkin...
- Kaija Katastroff
Ainakin se edullinen hotelli siinä D_terminaalin luona oli täys pohjanoteeraus. Siellä ei saanut nukuttua kun äänieristystä ei ollut ollenkaan ja huonosti nukutun yön jälkeen aamiainen oli ihan surkea.
Jos haluaa varman päälle, niin Tallinnan paras hotelli tällä hetkellä on ihan ehdottomasti SAS, vaikkakin on hinnakkaampi, mutta rahalleen saa kyllä vastinetta. - senverran
Minä olen tilannut matkat siljaline/tallink ja olen saanut edulliset tarjoukset.
Menopaluut hyvillä laivoilla ja hotellit edullisia esim. tallink city ja tallink spa. Ovat tasollisesti riittäneet minulle.
Sit jos haluaa hyödyntää S-korttia ni kannattaa suosia heidän laivoja ja hotelleja.
Mielestäni tulee vähän halvemmaksi paketit kun katsoo oiket hotellit. - marjakaisa
RESIDENSE ILMARISTA,siellä oli mahtava palvelu ja huoneet tosi kivoja,hiljaista,lähellä vanhaa kaupunkia.Tallink/Sljan kautta suoraan voi tilata.
- Anonyymi
Varasin St Olav hotellista (4 tähteä) 2 hengen huoneen 25.-26.12 hintaan 46 euroa (sis. aamiaisen). Paikka vanhassa kaupungissa keskeisellä paikalla. Upea vanha rakennus.
- Anonyymi
Vanhan kaupungin Three Crowns on jokseenkin saman hintainen kuin St Olav. Upea keskiaikainen pieni hotelli Vene kadulla. Suosittelen!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vanhan kaupungin Three Crowns on jokseenkin saman hintainen kuin St Olav. Upea keskiaikainen pieni hotelli Vene kadulla. Suosittelen!
Olen käynyt myös Three Crowns hotellissakin monta kertaa. Suosittelen sitäkin!
- Anonyymi
Eräs nyt jo edesmennyt mies, joka teki oppaan Tallinnaan asui ilmaiseksi eräässä rautatieaseman lähellä olevassa hotellissa ja kehui sitä hyväksi. Se hotelli on takuulla huonoin hinta/laatusuhteeltaan koko Euroopassa, Suomea lukuunottamatta.
- Anonyymi
Aika turha paikka koko Tallinna? Ylihinnoiteltu vanhakaupunki on kyllä kaunis, mutta kun on nähnyt niin ei juuri enää kiinnosta. Joskus kävin golfia pelaamassa, kentät huonosti hoidettuja, hinnat jopa Suomen tasoa. Golf turistin ryöstö alkaa jo taksissa. En suosittele .
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moottoripyöräonnettomuus
Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää65788- 158784
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa25770Jos oikeasti haluat mies
Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.103750Uusi ruokapaikka
Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä27708Miten sinä voit?
Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua93677Kerro minulle totuus
Minä haluan kuulla sen nyt. Kenen kanssa sinä olet nykyisin, ja miksi jätit minut? 🐒193647- 22592
- 61582
VILLISIKALAUMA TULOSSA IISALMEEN
Yle: Poliisi varoittaa Iisalmen keskustaa lähestyvästä villisikalaumasta Poliisi on pyytänyt Pohjois-Savossa Iisalmessa40539Hautakivien massapoisto aloitettu Härkökankaan vanhalla hautausmaalla kaikessa hiljaisuudessa!
Suomussalmen seurakunnan kirkkoneuvosto on tehnyt historiansa surullisimman päätöksen hautojen haltuunotosta ja raivauks35534On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit78480- 39465
- 57455
sinulle....
Olen ymmärtänyt, ettei minua haluta enää takaisin. Mitään pahaa en koskaan halunnut sinulle. Ikävä että kuvittelit niin.75447Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25437- 70433
Useita poliisiautoja kunnantalolla
Maijojen kyydissä tuttuja naamoja ja nyt kannetaan arkistolaatikoita autoihin. Nyt se on alkanut. Pidätykset.9429- 54418
- 40407