Mistä saa ostaa sellaisa taitettavia pasteijamuotteja, joihin laitetaan täyte keskelle ja muotti puristetaan kiinni? Prisma, Hong Kong ja Vapaavalinta jo tutkittu tuloksetta.
Pasteijamuotti mistä?
9
2306
Vastaukset
- niistä saattaa
löytyä eikä maksa paljoa. Siellä joskus olen nähnyt niitä. Wiklundillakin saattaa olla, tai sitten siinä kaupassa Eerikinkadulla jossa myydään pelkkää taloustavaraa. Nimi on nyt hukassa, en muista mikä. Muttei niitä siellä muita ole kuin se yksi siinä Valintataloa vastapäätä, vai mikä senkin kaupan nimi nylyisin onkaan, taitaa olla Siva sekin.... Kaikki kun muuttuu niin vikkelään siellä Turuus.
- se oli
mutta ei sitä siinä ole ollut enää moneen vuoteen. Muutti Kristiinankadulle Stockaa vastapäätä ja katosi siitäkin joku aika sitten, missä lie nykyään?
- emerald
se oli kirjoitti:
mutta ei sitä siinä ole ollut enää moneen vuoteen. Muutti Kristiinankadulle Stockaa vastapäätä ja katosi siitäkin joku aika sitten, missä lie nykyään?
mihin se Kaffeli on hävinnyt. On se kumma kun täällä Turussa nää liikkeet ja baarit kokoajan vaihtaa paikkaa tai häviää.
Niin entäs vanha kunnon Kodin Ykkönen? Luulisi siellä olevan? - on koluttu
emerald kirjoitti:
mihin se Kaffeli on hävinnyt. On se kumma kun täällä Turussa nää liikkeet ja baarit kokoajan vaihtaa paikkaa tai häviää.
Niin entäs vanha kunnon Kodin Ykkönen? Luulisi siellä olevan?Anttila, Stocka ja Wikke eikä löytynyt. Oliskohan muovitukussa tai mikä lienee nimeltään, Stockan täti neuvoi sinne.
- Lidlistä
Omani ostin Lidlistä, 3 eri kokoista pasteijamuottia maksoi alle 3€. Seuraa Lidlin mainoksia, josko taas tulisi myyntiin.
- osta pois
Kaksi kappaletta, isompi ja pienempi, erittäin vähän käytetyt, kun en ole leivontaihmisiä. Olen tehnyt pienemmällä joulutorttuja: tulee puolikuun muotoisia, luumuhilloa täytteenä. Valkoiset, muoviset puristimet ovat Turussa.
Jos vielä kiinnostaa, laita meiliä [email protected]- on...
halvalla ja missä tarkemmin?
- Itä-Turku
on... kirjoitti:
halvalla ja missä tarkemmin?
Laita puh. [email protected], niin sovitaan luovutus tarkemmin. :-)
Puristimet on tehty Espanjassa, merkki De Galicia, ostettu kyllä aikoinaan Suomesta. - ...
Itä-Turku kirjoitti:
Laita puh. [email protected], niin sovitaan luovutus tarkemmin. :-)
Puristimet on tehty Espanjassa, merkki De Galicia, ostettu kyllä aikoinaan Suomesta....laitoin viestin sulle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po2037154- 512733
- 1882241
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101603Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1391546Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke191217- 741180
Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,381133Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241097Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty491003