Mua pelottaa, etten ikinä löydä ketään. Oon suhtkoht nätti, mut ulkonäkö ei oikeest riitä mihinkää. Se vaan työntää kaikki pois. Mulla on paljon kavereita, hyvä perhe, koulu sujuu hyvin, mut se oma rakas vaan puuttuu, ja pelkään etten koskaan ees löydä ketään. Oon jo alkanu miettii, et jos en ikinä pääse naimisiin ja saa lapsia. Kun haluisin 4 lasta.:D No joo, ehkä mietin vähän liian pitkälle, mut entä jos jään yksin?
en löydä ketään
tyttölapsi91
102619
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Nykyaikana on sellasta, ettei välttämättä riitä mikään. Pitää olla todella hyvännäköinen ja luonne parhaimmasta päästä, ennenkuin edes joku suostuu vilkaisemaan.
Varsinkin sen olen huomannut, ettei pelkällä luonteella pitkälle pötkitä. Vaikka kaikki sanookin, että se on tärkein juttu ihmisessä. Vaikka kyllä siinä luonteessakin vikaa on. :D
Niin ja en halua masentaa. Sori, tuli vaan kirjoitettua suoraan ajatuksia sen isommin miettimättä :/
Kyllä säkin toivottavasti vielä löydät "sen oikean". Ei kannata heittää toivoaan, vaikka ei aina onnaiskaan.
"Nykyaikana on sellasta, ettei välttämättä riitä mikään. Pitää olla todella hyvännäköinen ja luonne parhaimmasta päästä, ennenkuin edes joku suostuu vilkaisemaan."
Totta. Ihminen etsii aina automaattisesti vain parasta itselleen. Jos kahden tyypin luonteet vaikuttavat äkkiseltään yhtä sopivilta, ihastutaan siihen paremman näköiseen.
Sääli vain, että juuri se on lähes aina se väärä valinta.
Se ulkonäkö ei aina auta... Vaikka ei kyllä ole kiirekään seurustelemaan. Kerran sain kuulla, että näytän barbielta ja kyllä minä saan aina välillä huomata niitä katseita ympärilläni, vaikka en käytäkään tiukkoja ja paljastavia vaatteita:)Mutta ei se poikakaverin saanti niin ulkonäöstä johdu. Tai siis, ei kai sitä ole sen helpompi löytää, oli sitten minkä näköinen tahansa. Se ihana ja mukava ihminen lymyää jossain, mutta en ole vielä tavannut sitä. Minkä sille voi, jos se ei vain tule vastaan. Eikä se varmaan ulkonäöstä johdu, milloin sen tapaa. Ehkä se joskus vielä löytyy:)
Tietenkin jos poikakaveri on vain sitä varten, että voi jonkun kanssa seurustella, eikä ole niin väliä, kunhan se nyt on jonkin verran ihana. Silloin sellaiset perus kivat, ihan ok näköiset pojat kai monet käyvät. Mutta sellaista kun en ole etsimässä.
No ei pahalla, mutta aika tyhmää nyt tollasta pelätä. Wikin mukaan suomen asukasluku on noin 5 292 190. Eiköhän sen joukos oo reippaasti tuhansia poikia. Et joku niistä voi olla se oikea. No löytyyhän ihmisii muistakin maistakin.
Kun olin vielä 15 (juuri täyttämäisilläni 16), niin minusta tuntui juuri tuollaiselta. Sitten löysinkin silloisen oman rakkaan hyvin läheltä; Oma miespuolinen kaverini. Sen jälkeen minulla on ollut pari muutakin poikaystävää, ja tällä hetkellä olen seurustellut yli vuoden erään suloisen ihmisen kanssa. :) Sain jotenkin itseluottamusta siitä ensimmäisestä suhteestani ja olin sen jälkeen avoimempi/sosiaalisempi. Jotenkin sain rohkeutta ennen sitä ensimmäistä suhdettanikin. Ja minä olen ujo tyttö, minuun on vaikea tutustua/minun on vaikea tutustua.
Rohkeutta ja sosiaalisuutta. :) Olen ihan varma, että sinä olet kaunis. Kuitenkin oma luonne ja omat ajatukset ovat minun mielestäni oikeasti paljon tärkeämpiä kuin ulkonäkö. Ihan vain sen takia, että sen oman rakkaan kanssa pitää viihtyä. Pitää olla puhuttavaa ja pitää olla hauskaa.
mä tiedän, että mun ulkonäössä ei ole mitään vikaa, eikä ainakaan se ole syy siihen ettei ketään löydy. Mä en tiedä mitä pitäs tehdä että sais pojat kiinnostumaan, mut meen ihan lukkoon... en ymmärrä miksi. Varsinki ku kysymys on ihastuksesta, ni en saa sanottua mitään järkevää. Oon missanu monta hyvää tilaisuutta.. tää poika on mun vanhojentanssipari, että sitte parin kuukauden päästä mulla ainaki olis mahdollisuus yrittää. Mutta ku en vaan tiedä mistä puhua ja miten saisin hänet kiinnostumaan...
joo et oo ainoa.mulla vaan on ero se että oon mielestäni ruma.ja ilmeisesti poikienkin mielestä ja oon sinua vanhempikin jo.
Sama homma :( Ja sit mua pelottaa et joudun viettää koko elämäni yhen ja saman miehen kanssa..se tuntuu nyt kauheen tylsältä =P
Mullakaan ei oo ollut ketään tosi pitkään aikaan!! :( Mutta, jotkut saavat silloin kun jonkun haluaa tai kenet vaan! En ole sellainen, mutta saman ikäinen siskoni ON!
Mutta meidän muiden kannalta on selvää: Että kun löyadät jonkun, olette yhdessä kauan..