joo ,terve kaikille!
onko neuvoja miten pikkuhiljaa kasvattaa omaa rolliaan.osaan pelata omahaa ja holdemia(mielestäni ka.paremmin eli roi.on merkkinen)jonkun verran,mutta ongelma on se ,etten "jaksa"hakata cash-gamesia tunnista toiseen,vaan haluaisin päästä käsiksi "isompiin"rahoihin(500d->)
onko ainoa vaihtoehto,se ,että vaan osallistuu mtt-peleihin ja sitä kautta sais kerralla enemmän??
ja itsellä on semmoinen tilanne ,että siirrän max 50e/kk tilille ja sitä kautta hallitsen "pelihimoani"ja aina kun saan voittoa niin siirrän suuremmat voitot(100e min)takaisin tilille(sen takia myös roi on merkkinen)
onko neuvoja tilanteeseni?
kiitos vastauksista.
miten kasvatta rollia??
3
845
Vastaukset
- käyttää hyödyksi
Bonuksia, bonuksia ja bonuksia. Otat jonkin neteller/moneybookers nettitilin ja talletat sinne sopivan summan ja alat sillä summalla pelaaman eri pokerihuoneiden rakeback ja/tai bonusdiilejä. Niillä saa aika hyvin nostettua summaa.
Yksi vaihtoehto on tietysti että pelaat cash gamesien ohella turnauksia ja pyrit niissäkin voitolle. Pelkästään turnauksien pelaaminen on yleensä "ajanhukkaa" tai sitten pitäisi oppia pärjäämään niissä. Oma motivaatio ei ainakaan riitä pelkästään turnauksen takomiseen joka kestää useita tunteja ja silloinkin 5 parasta saa isoimmat palkinnot. - helpoin tie
Aika pitkään vei tehdä freerolleilla jopa 6,50$. 7 kuukautta!!! Tosin sen kyllä ymmärtää koska freerolleissa on niin paljon osallistujia ja ei ole helppoa päästä rahasijoille.
Ei ollut kyllä mikään helppo tie, koska oli jo kulunut todella pitkän aikaa ja sitten 1$ toinen sija toi 104$ ja siitä vei 9kk vielä nostaa 10,000k (joka onnistui vasta turnaussijoituksilla).
Silti luulen että käteispeleissä pystyy nopeammin tekemään tulosta. Turnausvoitoilla tai hyvillä sijoituksilla voi nostaa tietysti rollia nopeasti jos vain sattuu kohdalle.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061